פריסה של משכנתה

מספר השנים שנחתום על המשכנתה ישפיע על רמת החיים שלנו. חשוב להבין שתשלום המשכנתה הוא אחת ההוצאות הכי גבוהות ברוב משקי הבית. פריסת משכנתה לאורך כ-30 שנה היא טעות חמורה שעושים המון זוגות צעירים, שלא מבינים שהריבית דריבית שהם משלמים על החזר המשכנתה לתקופה של 30 שנה עשויה להגיע למאות אלפי שקלים!

ההפרש בין החזר חודשי של משכנתה ל-20 שנה ובין החזר חודשי של משכנתה ל-30 שנה לא מאוד משמעותי. שווה להתאמץ קצת יותר במשך 20 שנה ולא לשלם את החזרי המשכנתה 10 שנים נוספות.

כדאי לנצל את השנים שבהן אתה צעיר ויש לך את היכולת להחזיר כמה שיותר מהר את המשכנתה וכך לצמצם את מספר השנים עד כמה שניתן. משכנתה שנגררת לאורך רוב החיים היא נטל כבד מאוד.

חשוב לקחת משכנתה שאפשר לעמוד בתשלום החודשי שלה ולא משכנתה גדולה מדי! לא לעמוד בהחזר החודשי זו לא אופציה מבחינת הבנק שלך!

לסיכום: ההמלצה שלי בקניית הדירה הראשונה שלך היא ללכת על דירה קטנה שתענה על הצרכים שלך בעשור הקרוב ותאפשר לך לסיים את תשלום המשכנתה בתוך כ-10 שנים. במקביל – תוכל גם להכפיל ולשלש כל שקל שהצלחת לחסוך באמצעות השקעה נכונה בבורסה. לאחר שהסתיימו תשלומי המשכנתה הראשונה ואתה בעל הדירה הבלעדי, השמיים הם הגבול!

צור קשר

לשיחת חינם הקלד מספרך

מרצה הקורס: מור קורן

מור קורן הוא בוגר מצטיין בעל תואר שני במדעי המחשב, כותב ומחבר ספרי לימוד לפסיכומטרי. בשנת 2006 החליט מור קורן לפתוח בית ספר לפסיכומטרי כשלנגד עיניו מטרה אחת: לבנות קורס הכנה לפסיכומטרי ברמה גבוהה, שבמסגרתו יוכל כל תלמיד להתקדם בקצב שלו ולקבל את כל הכלים שיעזרו לו להצליח בבחינה הפסיכומטרית…

למור קורן, מייסד ומנהל בית הספר, יש תואר MA בהצטיינות במדעי המחשב. הניסיון שלו בהוראה כולל יותר מ-20 שנה, שבהן לימד במוסדות אקדמיים, כמו אוניברסיטת בר-אילן ושנקר ובמכללת תל-אביב.

השקפתו של מור קורן: כל אחד יכול להגיע לעצמאות כלכלית – אל תתפשר על העתיד שלך!
קרא עוד