איך להיות עשירים

כדי להיות עשיר צריך להתנהג כמו עשיר, לחשוב כמו עשיר, לדעת לנצל הזדמנויות ובעיקר – להבין שכסף לא גדל על העצים! התמחה במקצוע, דע לקבל החלטות ולייצר הכנסה מכמה מקורות שונים ולמד להכפיל את הכסף כך תוכל להתעשר ולהקדים את גיל הפרישה שלך בעשרות שנים!

איש צעיר על רקע של מטוס פרטי

 אני חייב להודות, שלמרות מה שכתבתי קודם, אני חושב שהשאיפה של כל אחד ואחד צריכה להיות: עצמאות כלכלית. כלומר, להגיע למצב שגם אם אני לא מכניס כסף במשך כמה חודשים, ההוצאות החודשיות ישולמו ולא אצטרך לדאוג להוצאות מחיה בסיסיות אם לא אמצא עבודה בחודש הקרוב. אבל ברור שאף אחד מאיתנו לא יתלונן אם בדרך נהפוך לאנשים עשירים.

 

 1. בחר מקצוע והתמחה בתחום שלךאחת ההחלטות החשובות בחיים שיגרמו לך להיות עשיר היא בחירת מקצוע. זה מאוד משמעותי אם תרוויח 20,000 שקלים בחודש או 8,000 שקלים בחודש. זה ישפיע על מקום המגורים שלך, על רמת החיים שלך ואפילו על מציאת בן זוג! הרבה סטודנטים לא עושים שיעורי בית ופשוט “זורמים עם החיים” ולומדים מקצוע שהוא ברירת מחדל – טעות שתעלה להם ביוקר! אתה חייב לחשוב טוב-טוב על המקצוע שלך, לאהוב אותו, ולוודא שתהיה לו דרישה גם בעוד 15 שנה. בנוסף, מומלץ לבחור מקצוע שבו יהיה לך קל להתבלט מעל רוב האנשים שעובדים בתחום, וככל שתהיה מומחה גדול יותר, כך תרוויח יותר כסף. להיות מספר 1 זה מחייב!

 

 1. קבלת החלטותאחד הדברים שיגרמו לך להצליח או להיכשל בחיים הוא קבלת החלטות! אנו מקבלים המון החלטות על בסיס יומי וחלק גדול מההחלטות שלנו יכולות לשנות לנו את העתיד. החלטות כמו: האם אני אלך לים לעשות לי יום כיף או לעבודה ולהרוויח כמה מאות שקלים; האם אני אעבוד במשך שנה בשביל לבזבז את הכסף בטיול הגדול שלאחר השחרור או שאקנה נכס נדל”ני בכסף שחסכתי. עם השנים, ההחלטות שנקבל יהיו יותר ויותר גדולות וחשובות: האם לקנות בית להשקעה או לשכור דירה ולהשקיע את הכסף בעסק; להיות שכיר או עצמאי; עם מי להתחתן ועוד ועוד. למרבה הצער, חלק גדול מהציבור לא יודע לקבל החלטות! מאות מחקרים שנעשו על קבלת החלטות מראים כי רוב הציבור מקבל החלטות לפי ברירת מחדל – כלומר לא מחליט! הכי נוח זה לא להחליט, כי זה הכי קל. התעורר! לא להחליט זו ההחלטה הכי גרועה! אתה חייב ללמוד לקבל החלטות באופן רציני, כדי שלא תתעורר בעוד עשר שנים ותגלה שאתה עומד באותו מקום, ותבין שקיבלת את אחת ההחלטות הגרועות בחייך! אתה חייב ללמוד לקבל החלטות בצורה שקולה ומקצועית, כך שישפיעו באופן חיובי על העתיד שלך!

 

 1. למד לייצר הכנסה מכמה מקורות שונים בחיים יש עליות וירידות וכל אחד מאיתנו יחווה משברים בתקופות מסוימות. אתה חייב ללמוד איך לייצר הכנסה פסיבית קבועה מכמה מקורות שונים. קודם מעבודה טובה או מעסק, שיכניסו כסף על בסיס חודשי; מנדל”ן על ידי נכס מניב; ומהשקעה במדדים בשוק ההון. ברגע שתלמד את שלושת התחומים, תהיה לך הכנסה קבועה מכמה מקורות במקביל. לא מומלץ להתבסס רק על הכנסה ממקור אחד.

 

 1. למד לייצר תשואה של כ-20% באמצעות שוק ההון הרבה אנשים נבהלים משוק ההון, כי יש להם חבר, דוד או שכן שהפסידו הרבה כסף בבורסה! אני לא ממליץ לך להקשיב להם! הם השקיעו במניות, לא במדדים! גם בנפילות הכי גדולות שהיו ב-50 השנים האחרונות, ברוב המוחלט של המקרים לאחר כשנה עד שנתיים ההשקעה חזרה לאותה נקודה ואף עלתה. כשאתה משקיע לטווח של כ-10 שנים במדדים, ניתן לראות במדדים מובילים תשואה של כ-10% בשנה, ובהשקעה של כ-2 דקות ביום ניתן להגיע לתשואה ממוצעת של כ-20% בשנה. שזו תשואה מדהימה!

בטבלה הבאה אפשר לראות איך חיסכון התחלתי, 40,000 שקלים בלבד, עולה מדי שנה בממוצע ב-15% (ניתן בקלות להרוויח כ-20% בשנה. לאחר מס נשאר כ-15%). הסכום בטור השמאלי מראה כמה כסף הצטבר לאחר 5 שנים (80,454 שקלים), לאחר 10 שנים (161,833 שקלים) ולאחר 15, 20 , 25 ו-30 שנה. כלומר: בעבור הפקדה של 40,000 שקלים, כשהעלייה השנתית היא 15% בשנה, הסכום שיתקבל אחרי 15 שנה הוא 325,482 שקלים.

 

סכום התחלתי   1 שנה  2 שנה  3 שנה  4 שנה  5 שנה
40,000 46,000 52,900 60,835 69,960 80,454
 6 שנה  7 שנה  8 שנה  9 שנה  10 שנה
92,522 106,401 122,361 140,715 161,822
11 שנה  12 שנה  13 שנה  14 שנה 15 שנה
186,096 214,010 246,112 283,028 325,482
16 שנה 17 שנה 18 שנה 19 שנה 20 שנה
374,305 430,451 495,018 569,271 654,661
21 שנה 22 שנה 23 שנה 24 שנה 25 שנה
752,861 865,790 995,658 1,145,007 1,316,758
26 שנה 27 שנה 28 שנה 29 שנה 30 שנה
1,514,272 1,741,413 2,002,624 2,303,018 2,648,471

 

התעורר, למה אתה מחכה? אתה חייב ללמוד איך להשקיע בבורסה ולהכפיל את הכסף שלך למען העתיד שלך! אני לא מכיר שום צורת השקעה שניתן להשקיע בה 40,000 שקלים ולהגיע לסכום מדהים של כ-2,648,471 שקלים לאחר 30 שנה, אלא באמצעות השקעה בבורסה! אם אתה עדיין לא יודע, זו לא בושה ללמוד ויפה שעה אחת קודם! ההורים שלך לא עשו שיעורי בית במקצוע הכי חשוב: איך להכפיל את הכסף שלהם! אם אתה יודע איך להשקיע במדדים ולהרוויח כ-20% תשואה כל שנה, כל הכבוד! אם לא, אתה מוזמן להתקשר אליי, למור קורן, ואני אסביר לך חינם איך לייצר תשואה ממוצעת של כ-10% כל שנה (גם הקפה עליי:))

 1. למד לתפוס הזדמנויות מי מאיתנו לא שמע חבר או קרוב שאמרו: איך פספסתי את הדירה שהייתה למכירה, קנייה של עסק מצליח או קנייה של נייר ערך שעלה בעשרות אחוזים. אתה חייב ללמוד לתפוס הזדמנויות! אני אתן לך טיפ שיוכל לשנות את חייך! אחת לעשור מתרחשת התרסקות בבורסה, והמדדים צונחים בכ-35% ואף יותר! אבל ההיסטוריה מלמדת שבתוך כשנה-שנתיים המדדים חוזרים לערך שהיו לפני הנפילה. ניתן, בעזרת מינוף חכם, להכפיל את התשואה פי 5 – שזו תשואה מדהימה! לדוגמה: אם המדד היה בשער 100 נקודות לאחר ירידה של כ-35%, השער לאחר הירידה יהיה 65 נקודות. נניח שקניתי את המדד בשער 65. על מנת להגיע ל-100 נקודות, מדד הבורסה צריך לעלות ביותר מ-50%. אם למדנו להכפיל פי 2.5 את המדד, יהיה לנו כ- 182 אתה יכול כמובן להכפיל כל סכום – זה ממש כמו לזכות בלוטו אחת לעשור! אל תרשה לעצמך לפספס את ההזדמנות הזו!

 

 1. למד לחסוך – החיים במדינת ישראל יקרים מאוד! כדאי שתפנים, ככל שמתבגרים ההוצאות גדלות. לגדל בארץ משפחה עם שניים-שלושה ילדים עולה כ-25,000 שקלים, לכן מומלץ לך להתחיל לחסוך כמה שיותר מוקדם. לרווק ללא ילדים מומלץ לחסוך כ-65% מהמשכורת; למשפחה עם ילדים מומלץ לחסוך כ-35% מהמשכורת. חיסכון של כ-10% מהמשכורת לא יקדם אותך לשום מקום! אתה משלם כל חודש על דירה, אוכל, תחבורה, מסים, ביטוחים, בילויים ועוד. חסוך חלק מהכסף לעצמך, לעתיד שלך! כדאי שתזכור: המציאות יכולה להיות אכזרית! אם חס וחלילה תיפול, אף אחד לא יעזור לך! אם אין אני לי מי לי.

 

 1. הגדר מטרות ויעדים – הרבה אנשים חיים בלי תכנון ובלי הגדרת יעדים ומטרות! טעות חמורה! אתה לא רוצה להתעורר בעוד עשור ולהבין שבמקרה הטוב אתה נמצא בדיוק באותו מקום, ובמקרה הפחות טוב – אתה בקושי גומר את החודש ועובד בעבודה שאתה לא סובל כי אין לך ברירה! הטעות הזאת תעלה לך ביוקר! חשוב טוב על המקצוע שלך! חשוב על בעיה שאתה רוצה לפתור, הגדר לעצמך יעדים ברורים ועמוד ביעדים שהגדרת לעצמך! זה בסדר גמור לחיות את הרגע וליהנות, אבל יחד עם זה חובה לחשוב על העתיד.

 

 1. בשביל לקבל צריך ללמוד לתת הרבה אנשים מתרכזים אך ורק במה שהם יכולים להשיג מהחיים: איך אני יכול להפוך לעשיר, איך אני עושה כמה שיותר כסף בכמה שפחות זמן! צר לי לאכזב אותך שוב! ברוב המוחלט של המקרים אין קיצורי דרך! בשביל לקבל אתה צריך ללמוד קודם כל לתת. ברגע שתתמקד במה שאתה יכול לתרום לעולם, לפתור בעיה בצורה הכי טובה שאפשר, אז יהיה לך סיפוק מהנתינה ומהדרך שתעבור. וככל שתעזור ליותר אנשים לפתור את הבעיות שלהם, כך תעזור גם לעצמך ותעשיר את חשבון הבנק שלך!

 

 1. שיווק ומכירות לא חסרים עסקים עם מוצר טוב ושירות מעולה, ועדיין העסק לא מצליח להתרומם! אם לא תלמד איך לשווק ולמכור את המוצר שלך, העסק פשוט לא יצליח! למד לעומק את תחום השיווק, למד לבדל את עצמך מהמתחרים שלך, למד איפה נמצא קהל היעד שלך, איך אתה מגיע אליו בעלות מינימלית, ובסוף התהליך – איך למקסם את הרווחים שלך. אין לי ספק שברגע שיש לך מוצר טוב באמת, אנשי מכירות טובים שמעבירים את המסר ללקוח שלך ומחיר הוגן – אתה בכיוון הנכון וזה רק עניין של זמן עד שהעסק שלך ימריא!

 

 1. תכונות של אנשים עשירים אנשים עשירים הינם חרוצים ועובדים יותר שעות ביום; הם שחקנים מעולים בעולם העסקים; יודעים לקבל החלטות קשות וחשובות בזמן קצר; שולטים ביצרים שלהם; הם לא פוחדים לקחת סיכונים; אוהבים ללמוד דברים חדשים; דבקים במטרה; יצירתיים; מאמינים בעצמם ויש להם המון סבלנות.

 

 1. אל תפסיק ללמוד ידע בתחומים שיש בהם ביקוש הוא אחד המצרכים הכי יקרים שיש. מומלץ להתמקד בידע שאנשים מוכנים לשלם לך עליו כסף, אחרת אתה מבזבז את הזמן שלך! יש הרבה אנשים שמבזבזים כשעה ביום לקריאת כתבות בעיתון בשביל ידע כללי. זה אולי טוב לשיחת חולין, אבל רוב הסיכויים שאיש לא ישלם לך על הידע הזה. לכן כדאי לך להתמקד בתחום שיש לו ביקוש היום – וגם בעוד 20 שנה – ולהתחיל לצבור בו ידע. בעידן האינטרנטי, הידע נמצא בכל מקום: ברשת, בספרים, בקריאת מאמרים או באמצעות קורסים. מומלץ לזכור, ידע זה כוח!

 

 1. למד להתנהל עם הכסף שלך הרבה אנשים לא יודעים להתנהל עם כסף, מבזבזים הרבה יותר ממה שהם מרוויחים, לא שולטים ביצרים שלהם ומשלמים עשרות אחוזים יותר על שירותים שונים בלי להשוות מחירים. אתה חייב ללמוד איך לעקוב אחרי ההוצאות שלך ולהתנהל בצורה יעילה. אל תהיה פראייר ואל תתבייש להתנתק משירות שאתה מקבל, אם חברה מתחרה מאפשרת לך לקבל את אותו שירות במחיר טוב יותר.

 

 1. תשקיע בעצמך ותהיה ממוקד רוב האנשים לא אוהבים ללמוד ומבזבזים חלק גדול מהזמן בצפייה בסדרות, בפייסבוק, באינסטגרם ועוד… חשוב שתפנים: זמן שווה כסף! על מנת להצליח, אתה חייב ללמוד להשתדרג. אנחנו חיים בתקופה שבה הסביבה משתנה בקצב מסחרר ואתה חייב להתאים את עצמך ולהשתפר כל הזמן. לכן חשוב להשקיע לפחות כשעתיים כל יום בלמידה בתחום שלך. חשוב איך להשתפר, איך לשפר את המוצר שלך, השתמש בדמיון שלך ואז תראה איך אתה מפתיע אפילו את עצמך!

 

 1. עצלנות ונוחות חלק מהציבור עצלן! עצלנות היא האויב מספר 1 בדרך אל העושר! אי-אפשר לפתוח עסק, לעבוד כ-8 שעות ביום ולהצליח, ברוב המקרים זה לא יעבוד! מעמד הביניים על פי רוב מחפש נוחות: עבודה מ-8:00 עד 16:00 בשכר של כ-20,000 שקלים! צר לי לאכזב אותך, אני אישית לא מכיר עבודה של 8 שעות ביום עם משכורת כזו! כדאי שתפנים – אין ארוחות חינם!

 

 1. סבלנות הרבה אנשים מחפשים כסף מהיר! התעורר! זה לא קיים! זה תהליך שלוקח כמה שנים! אחת לכמה חודשים אנחנו שומעים על חברה שנמכרה במיליונים, ובמקביל יש עשרות עסקים שנסגרו ופשטו את הרגל! עליהם לא דיברו! אתה חייב להפעיל שיקול דעת לפני כל צעד שאתה עושה, ולהבין שלהגיע לעצמאות כלכלית ולצבירת הון ונכסים שמייצרים לך הכנסה פסיבית על בסיס חודשי זה תהליך שנמשך שנים. לכן מומלץ שתגדיר לעצמך יעדים, ותקדיש את הזמן ללמידת מקצוע שאתה אוהב ויש בו ביקוש, לעבודה טובה שתוכל לייצר כסף, ובמקביל תתמקד בקניית נכסים שמכניסים לך כסף ופחות ברכישת נטלים. ככל שתתמיד בתהליך, כך תוכל להקדים את גיל הפרישה שלך!

 

לסיכום: ככל שתקדים ותלמד לקבל החלטות נכונות ומהותיות לגבי העתיד שלך, כך תשפר את איכות החיים שלך! מי שמרוויח משכורת ממוצעת כ-8,000 שקלים כל חודש והוצאות המחיה שלו גבוהות מההכנסות שלו, כבר נמצא ב”מלכודת עכברים” ויהיה לו קשה מאוד על סף הבלתי אפשרי להיחלץ ממנה! זאת, להבדיל מאדם שמרוויח משכורת של כ-20,000 שקלים כל חודש, חסך במשך כמה שנים ולמד להכפיל את ההון שלו. לאדם כזה הרבה יותר קל לחסוך אלפי שקלים כל חודש. כך העשיר ממשיך לצבור נכסים, והעני ממשיך להתגלגל מחודש לחודש. אני מקווה מאוד בשבילך שתדע לבחור את המסלול הנכון שיעזור לך להגיע לעצמאות כלכלית בהקדם האפשרי!

צור קשר

לשיחת חינם הקלד מספרך