איך להיות עשיר – אל תהיה עני

רוצה להיות עשיר? עשה הכל כדי לא להיות עני: נסה להבין את הסיבות העיקריות שבגללן אנשים מצליחים והופכים להיות עשירים. למד מטעויות של אנשים עניים, חקור לעומק את ההבדלים בין עשירים לעניים ותבין בעצמך שכל אחד יכול להיות עשיר. זה תלוי בעיקר בך ובהחלטות שתקבל לגבי העתיד שלך!

אני חייב לשתף, היה לי קשה לכתוב את הכותרת הזו. הלוואי שאף אחד לא היה עני. הלוואי שכל מי שעובדים במשרה מלאה היו מרוויחים כ-30,000 אלף שקל בחודש ושכולם היו עשירים! התעורר, העולם לא עובד כך! על מנת להרוויח משכורת כזו, אתה חייב לתת תמורה אמיתית לכסף שמשלמים לך! אין ארוחות חינם! אני מעדיף להכאיב לך ולגרום לך להצליח בחיים מאשר להשלות אותך.

על אף הכותרת, השאיפה של כל אחד מאיתנו צריכה להיות: להגיע בשלב כלשהו בחיים לעצמאות כלכלית; לרגע שבו יש לך נכסים שמניבים לך סכומי כסף על בסיס חודשי, שגבוהים מהוצאות המחיה שלך. כך אתה יכול לשלם את כל ההוצאות שלך מבלי לעבוד. אנו חיים בעולם מדהים, שיש בו שפע שלא היה קיים בעבר. קרא בעיון את ההבדלים בין עשירים לעניים, והם יעזרו לך לנתב את דרכך אל עתיד כלכלי משגשג ולהצליח.

קבלת החלטות – עשירים מקבלים החלטות נכונות שעוזרות להם להצליח בחיים: בחירת מקצוע, עסקים או קניית ניירות ערך. עניים לא אוהבים להחליט, הם דוחים את ההחלטות והורסים לעצמם את העתיד. לדוגמה: עשיר מחליט כבר בגיל צעיר על המקצוע שיעסוק בו ב-20 השנים הבאות וכך מתמחה בו מגיל צעיר ומרוויח יותר כל שנה. עני דוחה את ההחלטה עד הקצה ובגיל 30 מתחיל ללמוד. התעורר, שים את עצמך במקומו של המעסיק: את מי תעדיף, צעיר בן 24 עם תואר ראשון או עובד בגיל 33 שסיים תואר ללא ניסיון? כדאי שתפנים, לכל דבר בחיים יש טיימינג.

התמקדות – עשירים מבינים שבשביל לקבל צריך קודם כל לתת. כלומר, להתמקצע כמה שנים, וככל שאני מתמקצע ומתמחה בתחום, כך ארוויח יותר. העני לומד מקצוע, נמאס לו אחרי שנתיים-שלוש, הוא מחפש מקצוע חדש, וחוזר חלילה. זהירות! בכל פעם שתבחר מקצוע חדש, אתה תתחיל מההתחלה, כלומר, תרוויח משכורת ממוצעת במקרה הטוב ובמקרה הפחות טוב קצת מעל שכר מינימום, בהתאם לכישורים שלך. אגלה לך סוד, אין הישגים קלים, ואם כל שני וחמישי תחליף מקצוע, לא תוכל להתמקצע בשום מקצוע ובטח לא להתקדם!

אהבה למקצוע – אנשים עשירים עושים משהו שהם אוהבים. הם הולכים בעקבות התשוקה שלהם וכך אפשר להתמיד ולעבוד באותו מקצוע במשך שנים. עניים מרוויחים כסף מעבודה שהם לא אוהבים. לקום כל בוקר וללכת לעבודה רק כי אין לך ברירה ויש לך חשבונות לשלם, פחות מומלץ!

שוק ההון – עשירים מבינים איך לעשות כסף באמצעות הבורסה ויודעים איך לייצר תשואה ממוצעת של 20% ולהכפיל כל סכום פי 2 כל 5 שנים. כדאי שגם אתה תלמד על הפלא השמיני בתבל ריבית דריבית. העניים מפחדים לקחת סיכון, מפקידים את הכסף בבנק ומסתפקים בריבית של כ-1% בשנה. כדאי שתפנים, הסיכון הכי גדול הוא לא לקחת שום סיכון!

אתגרים – עשירים מציבים לעצמם מטרות ואתגרים, מגיעים ליעד ואז מציבים מטרה גבוהה יותר. לעניים יש ציפיות נמוכות מהחיים והם זורמים עם מה שקורה ללא מטרות וללא יעדים.

לפתור בעיה אמיתית – עשירים מאמינים שהם צריכים לפתור בעיה אמיתית כדי להתעשר. עניים לא רוצים לחשוב ולא מוכנים באמת להתאמץ בשביל להיות מומחים ולהצליח.

חריצות – עשירים הם אנשים חרוצים, עובדים 12-10 שעות ביום וכל הזמן הם ממוקדים בעבודה. עניים עובדים 8-6 שעות ביום ומבזבזים חלק מזמן העבודה על גלישה ברשתות חברתיות.

רמת חיים – עשירים בתחילת דרכם שולטים ביצרם, חיים בצניעות, מתחת לאמצעים שלהם, ומלמדים את הילדים שלהם איך להתעשר. עניים לא יכולים להתאפק, חיים את הרגע ושוכחים לחשוב על העתיד, וכך מגדלים ומחנכים את הדור הבא איך לשרוד בלבד.

קניית נכסים – עשירים מתמקדים בקניית נכסים, ניירות ערך ונדל”ן על בסיס קבוע, וכך ההון שלהם רק הולך וגדל עם השנים. עניים קונים בעיקר נטלים: רכב חדש, שעון יוקרתי ומכשיר סלולרי חדיש לילד וימשיכו לחיות מחודש לחודש.

אמונה – עשירים מאמינים בעצמם, מאמינים בכישורים שלהם ומשדרים זאת לסביבה הקרובה. עניים לא מאמינים בעצמם ולא מוכנים להשקיע זמן ומאמץ כדי לחזק את הביטחון העצמי ואת התדמית שלהם.

מכפילים כסף – עשירים יודעים איך להכפיל את הכסף שלהם באמצעות השקעות בעסק מצליח, נדל”ן ושוק ההון. עניים חושבים שכסף גדל רק בעבודה.

לסיכום: עשירים חושבים בגדול, לומדים על מנת לצמוח, עובדים חכם, מקיפים את עצמם בסביבה של אנשים חיוביים, חושבים בגדול ומתמקדים בהזדמנויות. עניים חושבים בקטן, לא מוכנים להתמקצע, לא מקדמים את עצמם, עובדים קשה מאוד בשביל כסף, חיים בתחושת הישרדות ומאפשרים לפחדים לשלוט בהם. עניים רוצים להיות עשירים, אבל לא מוכנים להתאמץ. כדאי שתפנים: הכל מתחיל באמונה שמובילה למחשבה שמובילה לפעולה, ובסוף מגיעה התוצאה. מה שיקבע את העתיד שלך זה האמונה, הרצון והתשוקה להצליח ובעיקר – מה אתה מוכן לעשות ולהקריב למען המטרה!

צור קשר

לשיחת חינם הקלד מספרך