איך מכפילים כסף?

יש שלוש דרכים עיקריות להכפיל כסף: פתיחת עסק, בבורסה ובנדל”ן.

1. פתיחת עסק

פתיחת עסק היא תהליך ארוך ומורכב שעשוי להימשך חודשים או שנים, תלוי בתחום שבחרתי. עם זאת, צריך לדעת כי הקמת עסק היא החלק הכי חשוב להשגת עצמאות כלכלית. כי עסק מצליח מייצר כסף על בסיס קבוע בכל חודש. ככל שאשקיע בעסק, אביא מוצרים חדשים ללקוחות שלי ואנהל אותו בצורה יעילה יותר, כך אני מגדיל את ההכנסות שלי וכך העסק מייצר בשבילי יותר כסף. אני חי את הרגע וחושב גם על העתיד שלי ושל משפחתי (אחרת לא יהיה לי עתיד!) ולכן אני דואג להשקיע חלק גדול מההכנסות בעסק, בבורסה ובנדל”ן. באמצעות עסק מצליח אני מכפיל את הכסף שלי או שאני דואג להכנסה פסיבית על בסיס חודשי.

2. בורסה

אפשרות אחת: להשקיע לטווח קצר בניירות ערך יציבים, מומלץ להשקיע במדדים מובילים באמצעות קרנות סל. כך תוכל להרוויח בקלות כ-10% בשנה בממוצע. לדעתי, זו האפשרות הפחות מומלצת. רצוי להשקיע בבורסה לטווח הארוך. ככל שתמתין יותר שנים, כך ברוב המקרים תרוויח יותר. ההמלצה שלי היא להשקיע ולחכות כ-25 שנה בלי למכור ולקנות אלא רק להמתין בסבלנות. הריבית דריבית תעשה פלאים לכסף שלך. לדוגמה, אם השקעתי בבורסה 100,000 שקל במדד באמצעות קרן סל עם תשואה ממוצעת של כ-10% בכל שנה, בעוד 25 שנה יהיו לך כ-1,000,000 שקלים. כלומר, אם תמשיך להשקיע בניירות ערך יציבים, שנותנים תשואה של כ-10% בשנה, תוכל למשוך כל שנה כ-100,000 שקל! תוספת ממש נחמדה למשכורת!

אפשרות שנייה: בהשקעה של כ-2 דקות ביום אפשר להכפיל את התשואה של המדד, תוכל להגיע בקלות לתשואה של כ-15% ואף לכ-20% תשואה בממוצע כל שנה, שזה המון כסף! בטווח של 20 שנים, בממוצע של כ- 15% תשואה כל שנה, אתה יכול להפוך 100,000 שקל לסכום של כ-1,600,000 שקל, שזה פשוט מדהים! עם תשואה של כ-20%, כל שנה אתה יכול להפוך 100,000 שקל לכ-3,800,000 שקל. אם תמשיך להשקיע בניירות ערך יציבים, שנותנים תשואה של כ-20% בשנה, תוכל למשוך כל שנה כ-380,000 שקל. תוספת מדהימה למשכורת! קשה לתאר את ההשפעה של סכום כסף כזה על החיים שלך. זה לא דמיוני! התעורר! אתה חייב ללמוד איך להשקיע בבורסה ולחקור על השקעה במדדים מובילים בהקדם האפשרי, ויפה שעה אחת קודם!

3. נדל”ן

אפשרות ראשונה: להשקיע כסף, הון עצמי, בנכס מניב שנותן לך תשואה של כ-5% בחודש מדמי השכירות. בנוסף, הדירה שקנית באזור טוב בכ-600,000 שקל שווה היום כ-650,000 שקל, כי אתה קונה רק מציאה! אין לי ספק, שבעוד כ-10 שנים הדירה תהיה שווה כ-900,000 שקל ובעוד 20 שנה מהיום היא תהיה שווה כ-1,200,000 שקלים. כלומר, רוב הסיכויים שאחרי 20 שנה, נוסף על התשואה החודשית, ככל הנראה תכפיל את סכום ההשקעה.

אפשרות שנייה: להשקיע 50% מערך הדירה הון עצמי ו-50% מבנק שנותן לך הלוואה בתנאים טובים וכך אתה ממנף את הכסף שלך. ההמלצה שלי היא לקחת הלוואה ל-10 שנים בלבד. התשלום שתקבל על בסיס חודשי מהדייר משלם את המשכנתה. כדאי לשים לב, לא תמיד ההחזר החודשי מכסה בדיוק את המשכנתה, ויהיו מקרים שתצטרך להוסיף עוד כסף. זה בסדר, הדירה היא למעשה קופת חיסכון. יום אחד, בעוד 10 שנים, תקום בבוקר והנכס יהיה שלך ללא משכנתה. ההמלצה שלי היא לפתוח כמה תוכניות חיסכון כאלה. כלומר, לקנות כמה דירות קטנות וכך, בתוך 10 שנים, כל הדירות יהיו שלך! אם תחזור על התהליך, כלומר תמחזר משכנתה, תוכל לקבל בעוד 10 שנים לפחות כ- 400,000 שקל משכנתה בעבור הדירה שכבר שלך ולקנות שוב דירה נוספת וכך אחרי 20 שנה יהיו לך שתי דירות בשווי כ-2,400,000 שקלים! כל זאת, מהשקעה התחלתית של כ-300,000 שקל. ברור שזה לא יהיה פשוט. אם לומר את האמת, יש ימים שעלולים להיות פשוט סיוט! כבעל דירות, אף פעם לא יהיה לך משעמם. לא חסרות תקלות בדירה: פתאום הצינור מתפוצץ, יש קצר בדוד, הכלב של השכן לא מפסיק לנבוח והדייר חושב שאתה ועד הבית. כל תלונה יכולה לשגע אותך, אבל שום דבר לא קל בחיים. ברוב המקרים, רק אם תחשוב כ-20 שנה קדימה, תוכל להיות איש אמיד!

יכול להיות שאחרי שדיברנו על הבורסה, יישמע לך מגוחך להשקיע מאות אלפי שקלים תמורת תשואה כל כך נמוכה. אבל חשוב שתבין: השקעה בנדל”ן היא השקעה יציבה שברוב המקרים אתה יכול להסתמך עליה כעל הכנסה קבועה על בסיס חודשי. זאת, לעומת הבורסה, שבה יש סיכון להיכנס לתקופה של גל ירידות, וצריך להתאפק שנתיים-שלוש למימוש רווחים.

 

לסיכום: אמנם אין השקעה ללא סיכון, אבל למעשה הסיכון הכי גדול הוא לא לקחת שום סיכון ולא להשקיע! לקום כל בוקר, להיות שכיר ולעבוד בשביל מישהו אחר כל החיים זה הרבה פחות כדאי ומאוד לא מומלץ!

אתה חייב להבין, אם לא תחליט עכשיו להשקיע בעצמך, בעוד 20 שנה ככל הנראה לא תהיה במקום שאתה רוצה להיות. להפך, אתה תהיה מבוגר ב-20 שנה עם הרבה פחות אנרגיות, ורוב הסיכויים שיהיו לך משפחה וילדים וההוצאות רק ילכו ויגדלו! החיים בארץ מאוד יקרים!

 

ההמלצה שלי משולשת: להשקיע  במקביל בעסק רווחי, בבורסה ובנדל”ן. השקעה בשלושת התחומים תניב לך ברוב המקרים הכנסה קבועה על בסיס חודשי. במצב כזה, גם אם אחד מהם לא יכניס כסף כל חודש, עדיין תהיה לך הכנסה משני מקורות שונים. אתה לא מתבסס רק על מקור אחד!

קורס השקעות של מור קורן, ילמד אותך את הנוסחה המשולשת להכנסת כסף ודברים נוספים ששווה לך לדעת!

צור קשר

לשיחת חינם הקלד מספרך

מרצה הקורס: מור קורן

מור קורן הוא בוגר מצטיין בעל תואר שני במדעי המחשב, כותב ומחבר ספרי לימוד לפסיכומטרי. בשנת 2006 החליט מור קורן לפתוח בית ספר לפסיכומטרי כשלנגד עיניו מטרה אחת: לבנות קורס הכנה לפסיכומטרי ברמה גבוהה, שבמסגרתו יוכל כל תלמיד להתקדם בקצב שלו ולקבל את כל הכלים שיעזרו לו להצליח בבחינה הפסיכומטרית…

למור קורן, מייסד ומנהל בית הספר, יש תואר MA בהצטיינות במדעי המחשב. הניסיון שלו בהוראה כולל יותר מ-20 שנה, שבהן לימד במוסדות אקדמיים, כמו אוניברסיטת בר-אילן ושנקר ובמכללת תל-אביב.

השקפתו של מור קורן: כל אחד יכול להגיע לעצמאות כלכלית – אל תתפשר על העתיד שלך!
קרא עוד