במה כדאי להשקיע

חלק מהציבור שחסך כסף יבחר להפקיד אותו בבנק בגלל החשש לאבד אותו  בהשקעה לא נכונה. התעורר! הסיכון הכי גדול הוא לא לקחת שום סיכון. הריבית הממוצעת בבנק היא פחות מ-1%. בנוסף, הכסף שלך מאבד מערכו כל שנה. כיום יש מגוון מסלולי השקעה, שניתן להרוויח בהם תשואה שנתית ממוצעת החל מ-2% ועד 20% בסיכון מינימלי באמצעות השקעות בעסקים, בשוק ההון ובנדל”ן. 

הרבה אנשים הרוויחו עשרות אחוזים מהשקעה בסטארט-אפ מנצח, במניה לוהטת או בדירה שקנו במחיר מציאה ועשו עסקה מעולה. מי שלא רוצה לסכן את כספו ולהיכנס להרפתקאות מהשקעה בטרנד חולף, יעדיף השקעה סולידית שבצדה תשואה נאה וישקיע במדדי הבורסה ובנדל”ן.

השקעות בשוק ההון

יש מספר אפיקים שניתן להשקיע בהם ולהרוויח: מהשקעה באג”ח עם תשואה שנתית ממוצעת של כ-3.5% ועד לקרנות סל ממונפות עם תשואה של כ-20%. ככל שהסיכון גדול יותר, כך ניתן להרוויח תשואה גבוהה יותר.

השקעה בקופות גמל – השקעה באחת מקופות הגמל המובילות. ב-5 שנים האחרונות מ-2015 עד 2019, ניתן היה לקבל תשואה שנתית ממוצעת החל מ-3% ועד ל-5%.

השקעה באג”ח – יש כמה סוגים של אג”ח (איגרת חוב). בהשקעה באג”ח ממשלתית ניתן לקבל תשואה שנתית ממוצעת החל מ-1.5% ועד ל-5%. בהשקעה באג”ח קונצרנית – איגרת חוב של חברות פרטיות – ניתן לקבל תשואה שנתית ממוצעת של כ-4%.

השקעה במניות – מהשקעה במניה בחברה בודדת ניתן להרוויח עשרות אחוזים בשנה ובאותה נשימה אפשר גם להפסיד חלק גדול מההשקעה. לכן לא כדאי להסתכן ולקנות נייר ערך בודד. מומלץ ללמוד על השקעה במדדים מובילים, שבטווח הארוך רק עולים לעומת הסיכון בהשקעה במניות בודדות.

השקעה במדדים – בהשקעה במדד (קבוצה של ניירות ערך) מוביל באמצעות קרן סל ניתן לקבל תשואה שנתית ממוצעת של כ-10%. זוהי השקעה פשוטה עם תשואה טובה.

השקעה מנצחת בשוק ההון – הכפלת המדד – ניתן להשקיע באמצעות מינוף ולהכפיל את התשואה של המדד כך שאם המדד עלה ב-10% בשנה, ניתן להרוויח באמצעות מינוף על אותו מדד 20% בשנה, שזו תשואה מעולה! ניתן לראות פירוט במאמר ריבית דריבית איך סכום השקעה התחלתי של 100,000 שקל עם עלייה שנתית של 15% הופך ל-1,636,654 שקל.

השקעות בנדל”ן

יש מספר אפיקים להשקעה בנדל”ן, מהשקעות חברתיות, דירה בארץ או נכס נדל”ן בחו”ל. התשואה שמתקבלת מחושבת על ידי תשואה מהשכרת הנכס ומהשבחת הנכס. משכירות ניתן להרוויח תשואה שנתית ממוצעת החל מ-3% ועד ל-10%. בנוסף, ערך הנכס עולה כל שנה בממוצע בין 2% ל-4% בהתאם למיקומו הגיאוגרפי ומצבו של הנכס.

השקעות חברתיות – כל משקיע בקבוצה משקיע אחוז מסוים מגודל ההשקעה ונהנה מתשואה בהתאם לחלקו היחסי בהשקעה הכוללת.

השקעה בנדל”ן בישראל – ניתן להתרחק מהמרכז ולמצוא דירה להשקעה בערים, כמו חדרה, עפולה, חיפה, באר-שבע ועוד. ניתן לקבל תשואה שנתית ממוצעת של כ-8%: משכירות כ-4% ומעליית ערך הנכס כ-4% נוספים. בקניית דירה להשקעה כדאי להתמקד במרכז העיר בערים שיש להן ביקוש.

השקעה בנדל”ן בחו”ל – לא חסרים פרסומים על דירות להשקעה בארצות-הברית, באירופה ובמזרח אסיה. אלה השקעות עם צפי לתשואה שנתית של כ-10% ואף 15%. כדאי להיזהר מהבטחות חסרות בסיס. הרבה אנשים איבדו את כל כספם בהשקעה בנכס מניב עם חברה שפשטה את הרגל! למי שבכל זאת רוצה להשקיע, כדאי לראות את הנכס, לבדוק שהאזור אכן אטרקטיבי ואת עלות חברות הניהול, לוודא שהנכס שהוא קונה אכן נרשם על שמו בלבד ושהמחיר אכן שווה את ערך הנכס.

פתיחת עסק  

המצב בישראל אינו אידיאלי לפתיחת עסקים. כ-90% מהעסקים שנפתחו בעשור האחרון נסגרו בתוך פחות מ-5 שנים. על אף הקשיים, אחת מהאפשרויות להשקעה וליצירת כסף על בסיס חודשי היא באמצעות עסק מצליח. בפתיחת עסק מומלץ להתחיל בקטן עם מינימום הוצאות בכל חודש, ולגדול בהתאם להכנסות. יש הרבה אנשים שהתעשרו מעסקים. אני אישית ממליץ לך ללמוד מאנשים שהצליחו. קרא את המאמר איך להיות עשירים באמצעות עסק וקבל החלטה. אני בעד, כמובן.

השקעה במיזם פרטי

יש המון יזמים צעירים עם רעיונות לפיתוח אפליקציה או ליצירת מוצר. לא מעט ישראלים התחילו במיזם קטן שצמח ונמכר במיליונים לחברות גדולות בחו”ל. באותה נשימה, בגלל התחרות יש אלפי מיזמים שפשטו את הרגל. אם זה הכסף היחיד שיש לך להשקיע, אני אישית פחות ממליץ, אלא אם מדובר במיזם מנצח שהסיכוי לאבד בו את הכסף באמת אפסי.

כלל מנצח בהשקעות

השקע בזמן משבר! בזמן שמדדים מובילים בשוק ההון יורדים בכ-30%, זה הזמן הטוב ביותר להשקיע! ההיסטוריה ב-50 שנה האחרונות מלמדת אותנו שבתוך כשנה מדדים מובילים יחזרו לערך שהיו לפני הנפילה. קנייה של מדד מוביל למשך שנה תאפשר לך לקבל תשואה מדהימה של עשרות אחוזים בשנה!

ההמלצה של מור קורן

למד לייצר תשואה שנתית ממוצעת של כ-20% מהשקעה בשוק ההון באמצעות מדדים מובילים ומינוף חכם. למד על תחום הנדל”ן כדי לפזר סיכונים, והכי חשוב – השקע בעצמך! ככל שתקדים ותלמד לייצר ערך מוסף ללקוחות שלך, כך תרוויח יותר ותהיה לך אפשרות להשקיע! קורס השקעות יסודי יעזור לך למצוא השקעה מנצחת!

צור קשר

לשיחת חינם הקלד מספרך