כל אחד יכול להיות עשיר

אני חייב להודות, באופן אישי לקח לי שנים להבין את משמעות הכותרת! פעם חשבתי, איך זה יכול להיות? הרי לא הגיוני שכולם באמת יכולים להיות עשירים. לא יכול להיות שהעשירים יוצאים בהצהרות והאנשים הפשוטים צריכים להבין מה מסתתר מאחוריהן! הרי אם נשאל כל אדם ברחוב כמה הוא היה רוצה להרוויח, ברור שהרוב המוחלט יבקש משכורת של המאיון העליון!

אשה עם רכב יוקרה

אז למה באמת לא כולם עשירים? התשובה פשוטה – כולם רוצים להיות עשירים, אבל הרוב המוחלט לא מוכן להתאמץ בשביל זה. רוב האנשים עצלנים! העצלנות היא מחלה! כבר אמרתי את זה, אבל אני חייב שתפנים! חלק גדול מהצעירים של היום רוצים להרוויח כסף בלי לתת תמורה אמיתית, בלי לעבוד קשה. צר לי, אבל זה לא עובד! כדאי שתפנים כמה שיותר מהר – אין כסף חינם! רוב האנשים רוצים להתעשר בזמן קצר ובלי להתאמץ – אבל הסיכוי שזה יקרה קלוש, אלא אם כן אתה בר מזל ופתחת עסק מצליח עם מוצר מבריק. אבל בוא נודה על האמת, מה הסיכוי שזה אכן יקרה?

על מנת להיות עשיר, ברוב המקרים זה תהליך שלוקח כמה שנים. אני חייב להתמחות במקצוע שבחרתי במשך תקופה ארוכה ורצוי שאפתח עסק ואתן שירות במקצוע שלי. עבודה של 8 שעות ביום ברוב המקרים לא תביא להצלחה כלכלית! בתהליך פתיחה של עסק, העבודה נמשכת לפחות 12 שעות ביום, ואני צריך להיות מוכן נפשית לתהליך.

כדאי מאוד ללמוד איך להכפיל כסף בבורסה ובנדל”ן. לא כדאי להסתמך רק על משכורת מהעסק. ייתכן שיהיו חודשים שבהם העסק יפסיד כסף או שמקרה הטוב העסק יהיה במצב מאוזן. אני צריך לחשוב איך אני מתנהל באותם חודשים. חשוב שתפנים: כל ההתחלות קשות!

ביל גייטס אמר: אם נולדת עני אתה לא אשם, אם תמות עני זו אשמתך! זה משפט קשה! לקח לי שנים להבין איך הוא יכול היה לצאת בהצהרה כזו! מה יגידו המוני בעלי העסקים שעבדו מבוקר עד ערב ופשטו את הרגל? יש אלפי משפחות שבהן שני בני הזוג עובדים כל היום ובקושי גומרים את החודש! התשובה פשוטה! ברגע שאני מבין שבתור מומחה בתחום שבחרתי לעסוק בו, אני אתרום יותר לחברה שבה אני חי וכך יהיו לי גם המון לקוחות שיעשירו את חשבון הבנק שלי! זאת ועוד, ברגע שאלמד איך להכפיל כסף בבורסה בצורה בטוחה עם סיכון מינימלי ותשואה של כ-15% בממוצע כל שנה – בטווח של כ-20 שנים אני יכול להפוך 100,000 שקלים לכ-1,600,000, שזה פשוט מדהים!  אני ממשיך להשקיע באותם ניירות ערך יציבים, שנותנים תשואה של כ-15% בשנה, ואני מושך כל שנה כ-240,000 שקלים, כלומר כ-20,000 שקלים כל חודש!!!

בנוסף, אני משקיע בנדל”ן כך שתהיה לי גם הכנסה פסיבית קבועה כל חודש. כך אוכל לעבוד ולהתנהל בעסק בצורה נכונה בלי לדאוג איך אני משלם את החשבונות בסוף החודש.

אין אדם שלא מסוגל לחסוך 100,000 שקלים! לאחד זה ייקח שנה ולאחר כ-3 שנים. אני מכיר הרבה אנשים שמהמרים על הכסף שלהם בבורסה ומפסידים! זה אפשרי רק להרוויח בבורסה לאורך שנים! אם לא תפנים זאת, אתה תעבוד כל החיים שלך, אבל הכסף לא יעבוד בשבילך! בנוסף, אני מכיר הרבה אנשים שיעדיפו לקנות סלון חדש או לשדרג את הרכב הרבה לפני שידאגו לעתיד שלהם. רוב הציבור קונה על בסיס קבוע נטלים ולא נכסים! קבל עכשיו החלטה איפה אתה רוצה להיות בעוד כמה שנים. כך יהיה לך הרבה יותר קל להיות שלם עם ההחלטות שאתה מקבל!

נכון, במילים הכל נשמע פשוט, אבל במעשים זה קשה! קשה, אבל אפשרי! וככל שתתחיל בתהליך בגיל צעיר יותר, כך יהיה לך הרבה יותר קל לעבור את השנים הראשונות, שהן הכי קשות, בדרך לעצמאות כלכלית! מומלץ להתחיל כשאתה רווק אחרי צבא ועדיין גר אצל ההורים ויכול לחסוך כל שקל. ברגע שתבין שכל שקל שאתה משקיע היום בבורסה ובנדל”ן יכול להיות שווה לפחות כ-10 שקלים בעוד כ-20 שנה, יהיה לך הרבה יותר פשוט לחסוך! מי שיתחיל את התהליך כשהוא נשוי עם ילד או שניים יהיה לו הרבה יותר קשה, על גבול הבלתי אפשרי, לחסוך כסף, כי הוא כבר נכנס ל”מלכודת העכברים”!

אחד הדברים החשובים בחיים הוא לדעת לקבל החלטות נכונות. כל החיים הם קבלת החלטות. החלטות טובות ונכונות יעזרו לך להגיע רחוק מאוד, החלטות פזיזות ושגויות יביאו אותך לדרך ללא מוצא!

 

לסיכום: בעולם של היום אתה חייב להיות אמיד. נכון, לא הכל זה כסף, אבל כסף זה הכל! ברור שקודם כל חשובות המשפחה, הזוגיות, הבריאות… אבל כל שירות הכי קטן שאנו צריכים עולה הרבה מאוד כסף ובלי כסף אנחנו לא שווים פרוטה!

 

צור קשר

לשיחת חינם הקלד מספרך

מרצה הקורס: מור קורן

מור קורן הוא בוגר מצטיין בעל תואר שני במדעי המחשב, כותב ומחבר ספרי לימוד לפסיכומטרי. בשנת 2006 החליט מור קורן לפתוח בית ספר לפסיכומטרי כשלנגד עיניו מטרה אחת: לבנות קורס הכנה לפסיכומטרי ברמה גבוהה, שבמסגרתו יוכל כל תלמיד להתקדם בקצב שלו ולקבל את כל הכלים שיעזרו לו להצליח בבחינה הפסיכומטרית…

למור קורן, מייסד ומנהל בית הספר, יש תואר MA בהצטיינות במדעי המחשב. הניסיון שלו בהוראה כולל יותר מ-20 שנה, שבהן לימד במוסדות אקדמיים, כמו אוניברסיטת בר-אילן ושנקר ובמכללת תל-אביב.

השקפתו של מור קורן: כל אחד יכול להגיע לעצמאות כלכלית – אל תתפשר על העתיד שלך!