עצמאות כלכלית

כסף הוא אחד הדברים המרכזיים שמעסיקים את רוב הציבור. מי מאיתנו לא היה רוצה להגיע בשלב מסוים בחייו לעצמאות כלכלית. הכנסה פסיבית קבועה – באמצעות עסק רווחי שמכניס כסף כל חודש, השקעה בבורסה או קניית נדל”ן – היא הבסיס להשגת עצמאות כלכלית.

התנהלות כלכלית נבונה לאורך כמה שנים תשפיע בצורה חיובית על הכיס שלנו! מומלץ לשנן את העקרונות הבסיסיים שיעזרו לנו להגיע לעצמאות כלכלית!

1.עבדו יותר – ככל שנעבוד יותר נרוויח יותר. שמונה שעות עבודה ביום זה לא בהכרח מספיק! בנוסף, ככל שיש לי יותר זמן פנוי, אני מבזבז יותר וחוסך פחות. נצלו את הזמן היקר שלכם לעבודה. עבודה של שעתיים נוספות בכל יום תגדיל בצורה משמעותית את השכר. זמן שווה כסף!

2.לחסוך כמה שיותר – מומלץ לחסוך 35% מהמשכורת כאשר אני נשוי עם ילדים ו-65% מהמשכורת כאשר אני רווק או עד הילד הראשון. שימו לב, חלק גדול מהשכר החודשי הולך למסים, ביטוחים, הלוואות, משפחה, חברים, טיולים ועוד… שלמו קודם כל לעצמכם וחסכו כמה שיותר למען העתיד שלכם.

3.לשלוט בהוצאות וביצרים – ההוצאות לא נגמרות ולא ייגמרו לעולם! לכן חשוב לבדוק שכל הוצאה, אפילו שקל, היא אכן מוצדקת. למדו להגיד “לא” לפיתויים שהסביבה מייצרת. כ-70% מהישראלים נכנסים למינוס, כלומר – מוציאים יותר ממה שהם מרוויחים! לכן חובה להוציא הרבה פחות כסף ממה שאנחנו מכניסים!

4.ודאו שהכסף עובד בשבילכם – דאגו שכל שקל שבחרתם לא לבזבז מושקע בתבונה ומייצר לכם עוד כסף. אם בעסק קטן, בהשקעה בנדל”ן או בבורסה.

5.ריבית דריבית – השקעה בבורסה בכמה ניירות ערך יציבים, שערכם עולה לאורך השנים, תעשה פלאים בכסף שלכם! ככל שתמתינו בסבלנות יותר זמן, כך תצברו עושר גדול יותר.

6.קבלת החלטות – קבלו החלטות נבונות ומושכלות לגבי העתיד שלכם! ללמוד לתואר או ללמוד מקצוע? לקנות קודם דירה לעצמי או נכס מניב להשקעה? לקנות רכב חדש או להשקיע בנייר ערך? קבלו החלטה בראייה לטווח הארוך בלבד! ההחלטה הגרועה ביותר היא לא לקבל אף החלטה!

7.חשבו על העתיד – להיות קשיש עני ללא פנסיה וללא נכסים זו קטסטרופה! תכננו את העתיד שלכם! המדינה לא דואגת לכם! זכרו: אם אין אני לי מי לי.

8.ידע זה כוח – השקיעו בעצמכם! ככל שתהיו טובים יותר במקצוע שלכם, כך תרוויחו יותר. בקלות רבה ניתן ללמוד כיום, לשכלל ולהעשיר את המקצועיות שלכם מספרים או מקריאת מאמרים באינטרנט. הידע ברובו נגיש – וחינם.

9.היו ממוקדי מטרה – חשוב מאוד שנהיה ממוקדים במטרה וביעד שהצבנו לעצמנו. אם אני לא יודע מהי המטרה ואני פשוט “זורם”, לא ברור לאן אגיע. ככל שהמטרה והיעד ברורים יותר, כך יהיה לנו קל יותר להשיג אותם.

10.סבלנות – אף אחד לא מתעשר ברגע, אלא אם כן נולדת לאב עשיר. זה לא קורה ביום, זה תהליך שנמשך כמה שנים!

 

לסיכום: על מנת להגיע לעצמאות כלכלית בתוך כמה שנים, אתה צריך לשנות את דפוסי החשיבה שלך! אתה צריך ללמוד להתמקד בקניית נכסים – ופחות בקניית נטלים. אתה צריך ללמוד איך להרוויח יותר כסף כל חודש ולחסוך חלק מהותי מהמשכורת לטובת העתיד שלך! אתה צריך ללמוד איך לפתוח עסק משלך ואיך לייצר כסף לעצמך ולא בשביל הבוס שלך! אתה צריך ללמוד בהקדם איך להכפיל ולשלש את ההון שלך במינימום זמן וסיכון.

 

צור קשר

לשיחת חינם הקלד מספרך

מרצה הקורס: מור קורן

מור קורן הוא בוגר מצטיין בעל תואר שני במדעי המחשב, כותב ומחבר ספרי לימוד לפסיכומטרי. בשנת 2006 החליט מור קורן לפתוח בית ספר לפסיכומטרי כשלנגד עיניו מטרה אחת: לבנות קורס הכנה לפסיכומטרי ברמה גבוהה, שבמסגרתו יוכל כל תלמיד להתקדם בקצב שלו ולקבל את כל הכלים שיעזרו לו להצליח בבחינה הפסיכומטרית…

למור קורן, מייסד ומנהל בית הספר, יש תואר MA בהצטיינות במדעי המחשב. הניסיון שלו בהוראה כולל יותר מ-20 שנה, שבהן לימד במוסדות אקדמיים, כמו אוניברסיטת בר-אילן ושנקר ובמכללת תל-אביב.

השקפתו של מור קורן: כל אחד יכול להגיע לעצמאות כלכלית – אל תתפשר על העתיד שלך!