איך להרוויח כסף

כיום יש מגוון רחב של אפשרויות להרוויח כסף. החל מעבודות זמניות בשכר לפי שעה, ועד לעבודות שמצריכות תואר אקדמי והתמחות בתחום. אם אתה רוצה להרוויח ממש טוב, כדאי לך לכוון לטווח הרחוק יותר וללמוד מקצוע מכובד. בנוסף, מומלץ לך לכוון את עצמך לעבודות שניתן להרוויח בהן לפחות פי 3 משכר המינימום. כרגע אולי זה נשמע לך הרבה, אבל עם השנים תבין שעלות מחיה של משפחה ממוצעת עם שני ילדים במדינת ישראל מגיעה בקלות לכ-20,000 שקלים כל חודש. לכן, לאחר שתלמד איך להרוויח כסף, אני ממליץ לך בחום ללמוד איך להכפיל את הכסף ואיך לגרום לו לעבוד בשבילך.

להלן כמה עבודות שאפשר להרוויח בהן כסף.

כתיבת תוכן 

לכל עסק שמכבד את עצמו יש אתר אינטרנט. אתר ללא קידום ברשת לא באמת נותן תמורה לבעל העסק. לכן רוב בעלי העסקים עובדים עם חברות שמקדמות להם את אתר העסק “קידום אורגני” או שהם מקדמים את האתר שלהם באופן עצמאי. כתיבת תוכן היא אחד הכלים החזקים כיום לקידום האתר שלך. גוגל מחפש תוכן איכותי במטרה לתת לגולש את התשובה הטובה ביותר לשאלה שהוא הקליד בתיבת החיפוש שלו. למי שיודע ואוהב לכתוב ברמה גבוהה תהיה הרבה עבודה והוא ירוויח הרבה כסף.

איך וכמה מרוויחים – משלמים על תוכן לפי מספר מילים ולפי סוג התוכן שאנו כותבים. לדוגמה: בעבור עמוד שמכיל כ-400 מילים ניתן להרוויח החל מ-50 שקלים והשכר יכול להגיע ל-1,000 שקלים ויותר! חשוב להבין: לכתוב מאמר בתחום מסוים, שגוגל יציג אותו בעמוד הראשון, בשלוש התוצאות הראשונות, זוהי משימה ממש לא פשוטה. כמו כן, ככל שהתחום תחרותי יותר, כך יהיה לך קשה יותר. אתה מתמודד מול מאות או אלפי עסקים באותו תחום וכל אחד רוצה להיות ראשון. אבל כמו שאני מסביר לתלמידים שלי: הכל פשוט בחיים אם יודעים מה לעשות.

יתרונות – אפשר לעבוד בתחום זה בכל מקום. אם תקבל הדרכה נכונה ויש לך כישורי כתיבה, אתה יכול להתחיל לעבוד בכתיבת תוכן כבר מחר. כותב מקצועי יכול בקלות לעבור את ה-60 שקלים לשעה. אני אישית ממליץ על זה בחום!

חסרונות – אתה צריך למצוא את העסק הראשון שיאמין בך, כדי שתוכל להתחיל לכתוב מאמרים בשבילו. עליך להכיר לעומק את התכנים של העסק שבו תעבוד, וכן לעבור תהליך ארוך עד שגוגל “יתחיל לאהוב אותך” וימקם את המאמרים שלך בעמוד הראשון. עם זאת, ברגע שזה יקרה, השמים הם הגבול.

קידום אתרים

יש המון עסקים בארץ ובעולם שמציעים את המוצר או השירות שלהם באינטרנט באמצעות אתר. כל עסק רוצה להציג את האתר שלו בתוצאות החיפוש של מנוע החיפוש גוגל ומנועי חיפוש נוספים במקום הכי גבוה שאפשר על מנת להגיע ללקוחות נוספים. ניתן לקדם את האתר באמצעות קידום אורגני או ממומן – רוב בעלי העסקים משלמים לחברה חיצונית שתקדם להם את האתר.

איך וכמה מרוויחים – תלוי בעסק שאנו מקדמים ובגודל התחרות בתחום. השכר מתחיל מאלף שקלים לחודש ויכול להגיע ליותר מעשרת אלפים שקלים בכל חודש.

יתרונות – ניתן לעבוד בזה מהבית, אפשר ללמוד בקלות את התחום באופן עצמאי או באמצעות קורס.

חסרונות – לקדם חברה שיש לה המון מתחרים בשוק זו משימה ממש לא פשוטה. אתה יכול לקדם אתר כמה חודשים ולעשות הכל “לפי הספר”, ובכל זאת, בסוף התהליך לא תגיע לתוצאות טובות בקידום. בסופו של דבר, גוגל ומנועי חיפוש נוספים יקבעו איפה למקם את האתר שאתה מקדם.

מורה פרטי

כמעט כל תלמיד שני בבית ספר יסודי או בתיכון צריך מורה פרטי. למי שיודע ואוהב ללמד ברמה גבוהה יהיו הרבה תלמידים והוא ירוויח הרבה כסף.

איך וכמה מרוויחים – משלמים לפי שעה, תלוי במקצוע ובאזור. לדוגמה: מורה פרטי במתמטיקה או באנגלית במרכז הארץ מרוויח כ-120 שקלים לשעה.

יתרונות – ניתן לעבוד בזה בכל הארץ, זהו תחום שיהיו לו ביקוש וצורך גם בעשורים הבאים וככל שאתה מתמקצע בהוראה, תוכל גם ללמד קבוצות ולהרוויח הרבה יותר. מומלץ מאוד!

חסרונות – יש צורך בידע רב בתחום. בנוסף, אתה צריך לפרסם את עצמך בכמה אתרים של מורים פרטיים ולהמתין שלקוחות יתחילו להתקשר. שעות העבודה לרוב הן בין 16:00 ל-20:00.

מסחר בשוק ההון

מסחר בשוק ההון יכול להוסיף לכם כמה אלפי שקלים בכל חודש בשקעה של כ-2 דקות ביום. חובה ללמוד את התחום לפני שאתם משקיעים כסף.

איך וכמה מרוויחים – תלוי בגודל ההשקעה וברמת הסיכון שתהיו מוכנים לקחת.

יתרונות – תחום מרתק. ישנן תקופות שניתן להרוויח עשרות אחוזים בזמן קצר יחסית, של חודשים אחדים (לאחר נפילה בבורסה).

חסרונות – לא מומלץ להסתמך על הבורסה בטווח הקצר, אלא רק לטווח של שנים.

הדרכות וקורסים

ידע זה כוח. אם יש לך ידע בתחום שיש בו ביקוש, אתה יכול להפוך את הידע שלך לכסף. לדוגמה: לייצר קורס אונליין ברשת, ללמד לימודים פרונטליים או ללמד באקדמיה.

איך וכמה מרוויחים – תלוי בתוכן הקורס, בביקוש והיצע בתחום, ברמת התחרות ובמשך הקורס.

יתרונות – תחום הלימודים רק הולך וגדל עם השנים. בלימוד קבוצות ניתן להרוויח הרבה יותר מאשר בלימוד אחד על אחד.

חסרונות – כדי לבנות קורס יש צורך בכמה חודשים לעתים שנים, תלוי בתחום הלימוד. עלויות הפרסום וגיוס התלמידים מאוד גבוהות.

פיתוח אתרי אינטרנט

בעולם הדיגיטלי, אם אתה לא נמצא אונליין ולא מפרסם באינטרנט, אתה לא קיים. כמעט לכל עסק שמכבד את עצמו יש אתר אינטרנט. יש הרבה עסקים קטנים ובינוניים שצריכים אתר. חלקם מחפשים אנשי מקצוע שיבנו להם אתר, וחלקם יעשו זאת בעצמם באמצעות פלטפורמות שמקלות על המשתמש הפשוט לבנות אתר.

איך וכמה מרוויחים – ככל שהאתר מורכב יותר ומכיל יותר דפים, כך תהיה העלות גבוהה יותר.

יתרונות – ניתן לעבוד בזה מהבית. אפשר בקלות ובזמן קצר ללמוד את התחום ולהרוויח כסף.

חסרונות – כיום יש כמה פלטפורמות באינטרנט שמאפשרות לבנות אתרי אינטרנט חינם.

מסחר ברשת

יש אפשרות לפתוח חנות וירטואלית באמזון או באיביי או באתר מתחרה ולשווק באמצעותה מוצרים. בעשור האחרון גדל תחום המכירות ברשת בעשרות אחוזים משנה לשנה וככל הנראה הוא ימשיך לגדול בעתיד מסיבה פשוטה: קנייה של מוצר בחנות שממוקמת ברחוב או בקניון (חנות פיזית), ברוב המקרים תעלה יותר מקנייה של אותו מוצר בחנות וירטואלית באינטרנט.

איך וכמה מרוויחים – תמורת כל מכירה נרוויח עמלה בהתאם למוצר שמכרנו.

יתרונות – ניתן לעבוד בזה מהבית. בשונה מחנות בקניון, אין צורך להחזיק מלאי ולשלם לעובדים. בנוסף, עלות התחזוקה של חנות וירטואלית נמוכה מאוד.

חסרונות – כדי לפתוח חנות ולשווק מוצרים אתה צריך לפרסם ברשת, לעדכן את המוצרים ולהשקיע בפרסום. זה דורש המון התעסקות עם גורמים שונים.

ערוץ יוטיוב

ערוץ יוטיוב הוא ערוץ פופולרי לצפייה בסרטונים. כל מי שיודע לייצר סרטונים יכול להעלות סרטונים ולפתוח ערוץ משלו ביוטיוב.

איך וכמה מרוויחים – יש לאפשר ליוטיוב להציג פרסומות בתחילת הסרטון וככל שהסרטון איכותי, מקצועי ומשעשע יותר, כך יהיו לו יותר צפיות והתשלום שנקבל יגדל בהתאם למספר הצפיות.

יתרונות – ניתן ללמוד בקלות את התחום, ולא מעט אנשים – יוטיוברים – הפכו את התחביב למקצוע.

חסרונות – כל יום מועלים אלפי סרטונים חדשים ביוטיוב. ליצור סרטון שיקבל אלפי פניות על מנת שנרוויח כסף, זו משימה מאתגרת. ברוב המקרים, לא באמת נצליח להרוויח כסף מהסרטון.

צילום ומכירה של תמונות

בדומה לכתיבת תכנים וסרטונים, גם תחום הצילום מאוד פופולרי ברשת. אם אתה יודע לצלם תוכן רלוונטי ומקצועי, אתה יכול לעשות מזה כסף.

איך וכמה מרוויחים – יש מגוון אתרים ברשת שמוכנים לשלם על תמונות. ניתן להרוויח לפי תמונה או עבור כל משתמש שביקש לקנות את התמונה. ככל שהתוכן שתצלם איכותי יותר וברמה גבוהה יותר, כך תרוויח יותר.

יתרונות – ניתן לעבוד בזה בזמן הפנוי, אין צורך בידע קודם ואפשר להתמקצע יחסית בקלות.

חסרונות – כל אחד עם מצלמה בפלאפון יכול לצלם, וברגע שכל אחד יכול לעשות את העבודה שבחרתי, ככל הנראה יהיו לי הרבה מתחרים.

 

לסיכום: יש עוד מגוון רחב של עבודות שניתן להרוויח בהן כסף. חשוב מאוד לא להקל ראש באופן שבו אנו רוצים להרוויח כסף. אני מכיר הרבה אנשים שעבדו בעבודה זמנית בבית מלון או בתחנת דלק (עבודה מועדפת אחרי צבא) ונשארו לעבוד שם שנים אחדות. להתעורר אחרי 4-3 שנים ולהבין שבזבזת את השנים הכי יפות שלך בשביל כמה שקלים מעל השכר מינימום, לא מומלץ! כדאי לך לחשוב לטווח הארוך. בטווח של שנים, ככל שתהיה מקצועי יותר בתחום שבחרת ותיתן שירות טוב יותר, כך יהיו לך יותר לקוחות שיהיו מוכנים לשלם את המחיר שתדרוש עבור השירות שאתה נותן וכך תרוויח הרבה יותר כסף! הגדר לעצמך מטרה – לעשות דבר אחד יותר טוב מכולם.

לאחר שתלמד איך להרוויח כסף, אני ממליץ לך בחום ללמוד איך מכפילים כסף. כולנו משקיעים את רוב הזמן שלנו בעבודה כדי להרוויח כסף, אבל הרוב לא באמת משקיעים זמן ומחשבה איך להכפיל את הכסף שחסכנו. שווה לך להשקיע כמה שעות בשביל ללמוד איך להכפיל את ההון שלך כל כמה שנים.

צור קשר

לשיחת חינם הקלד מספרך