תמהיל נכון של משכנתה

לאחר שלמדנו את סוגי הריביות במסלולים העיקריים בשוק המשכנתאות, נבנה את תמהיל המשכנתה המומלץ, נכון להיום.

חשוב להבין, הריביות משתנות ומתעדכנות אחת לכמה חודשים. מה שנכון היום לא בהכרח יהיה נכון בעוד 4-3 שנים. לכן לא משנה לאיזה יועץ משכנתה תלך, היועץ לא יודע מתי בנק ישראל יעלה או יוריד את הריבית והאם מדד המחירים לצרכן יעלה כמו בשנה הקודמת. כולם מהמרים על ריבית במסלול שנראה להם הכי טוב.

 

אז איך בכל זאת נבחר את הריבית של המשכנתה שלנו?

תחילה נבחן מהי הריבית המוצעת כיום. בנוסף, מומלץ לבחון את המגמה שהייתה בעשור האחרון.

כלומר, תחילה אני נפגש עם יועץ המשכנתה של הבנק או פשוט בודק בגוגל מהי הריבית במסלולים העיקריים שדיברנו עליהם. בודק את 3 המסלולים שבהם הריבית הנמוכה ביותר ובנוסף בודק איזה שינוי נעשה בעשור האחרון באותם מסלולים. אם לא היו תנודות גדולות בעשור האחרון בסוג הריבית שבחרתי, אני יכול להישאר עם אותה ריבית.

כדאי לבדוק אחת לשנתיים-שלוש את סוגי הריביות במשכנתה שלקחתי. אם הריבית במסלול שבחרתי כבר לא אטרקטיבית ויש ריבית במסלול אחר שהיא טובה משמעותית מהריבית במסלול שבחרתי, מומלץ למחזר את המשכנתה. זאת, מכיוון שכל הורדה באחוז הריבית שנשלם על המשכנתה תשפיע לטובה על הכיס שלנו.

לשים לב: ריבית המשכנתה משתנה ותלויה במספר השנים של החזר המשכנתה. לכן כדאי לתכנן מראש לכמה שנים כדאי לקחת את המשכנתה ורק לאחר מכן לבדוק את הריבית המוצעת.

 

לסיכום: כדאי להשוות את הריבית שנקבל בכמה בנקים שונים, שווה להתמקח על הריבית ולהוריד אותה עד כמה שניתן. כל עשירית אחוז שווה לך אלפי שקלים!

צור קשר

לשיחת חינם הקלד מספרך

מרצה הקורס: מור קורן

מור קורן הוא בוגר מצטיין בעל תואר שני במדעי המחשב, כותב ומחבר ספרי לימוד לפסיכומטרי. בשנת 2006 החליט מור קורן לפתוח בית ספר לפסיכומטרי כשלנגד עיניו מטרה אחת: לבנות קורס הכנה לפסיכומטרי ברמה גבוהה, שבמסגרתו יוכל כל תלמיד להתקדם בקצב שלו ולקבל את כל הכלים שיעזרו לו להצליח בבחינה הפסיכומטרית…

למור קורן, מייסד ומנהל בית הספר, יש תואר MA בהצטיינות במדעי המחשב. הניסיון שלו בהוראה כולל יותר מ-20 שנה, שבהן לימד במוסדות אקדמיים, כמו אוניברסיטת בר-אילן ושנקר ובמכללת תל-אביב.

השקפתו של מור קורן: כל אחד יכול להגיע לעצמאות כלכלית – אל תתפשר על העתיד שלך!
קרא עוד