איך להיות עשירים באמצעות הבורסה

 

כיום הרבה מנהלי תיקים ובתי השקעות גדולים משקיעים את הכסף שלהם בבורסה באמצעות קרנות סל שעוקבות אחרי מדדים. זוהי השקעה פשוטה שנותנת תשואה טובה בסיכון מינימלי. יש הרבה קרנות סל, שבממוצע שנתי עולות ב-10% בשנה. על מנת להיות עשירים באמצעות השקעה בבורסה, אתה צריך ללמוד כיצד להכפיל ולשלש את התשואה של מדדים מובילים ולהגיע לתשואה ממוצעת של כ-25% בשנה.

להלן כמה כללים חשובים שיעזרו לך להבין את שוק ההון, ובעיקר – להבין למה העשירים יודעים לעשות תשואה שנתית ממוצעת הרבה יותר גבוהה מאנשים “רגילים”, אם חוקי המשחק בשוק ההון ידועים לכולם.

 

  1. עשירים משלמים פחות עמלות – הרבה אנשים שמשקיעים בבורסה לא משקיעים זמן ומאמץ כדי לבדוק איפה ישלמו את העמלות הנמוכות ביותר על תיק ההשקעות שלהם! חשוב להבין שבכל קנייה ומכירה של נייר ערך יש עמלה. כמו כן, בחלק מבתי ההשקעות יש עמלה חודשית מינימלית על תיק ההשקעות שהם מנהלים. ההפרשים בין העמלות שהבנקים גובים ובין בתי ההשקעות בארץ ובעולם יכולים להגיע לאלפי שקלים בשנה ולקזז בצורה משמעותית אחוז גבוה משורת הרווח שלך! כדאי לך לדעת, ככל שתיק ההשקעות שלך גדול יותר, כוח המיקוח שלך גדול יותר, וכך תקבל עמלות טובות יותר.

 

  1. עשירים יודעים להכפיל ולשלש את המדד – רוב האנשים שמשקיעים במדדים עושים זאת באמצעות השקעה בקרנות סל, שעוקבות אחרי המדד שבחרנו. על מנת להיות עשיר באמצעות הבורסה ולהכפיל או לשלש את התשואה של מדדים מובילים, יש לך שתי אפשרויות עיקריות.

אפשרות אחת – מי אמר שאתה צריך לקנות את המדד בתחילת השנה ולמכור אות המדד בסוף השנה? הבורסה כל הזמן עולה ויורדת וככל שהמדד נמוך יותר, כך שווה לך יותר לקנות אותו. ברגע שהמדד בשיא או לקראת השיא, אתה יכול למכור את המדד ולהרוויח תשואה הרבה יותר גבוהה.

אפשרות שנייה – במקום לקנות קרנות של מדדים, אתה יכול לקנות קרנות סל שיודעות להכפיל ולשלש את המדד. בהשקעה כזאת, אם המדד עלה ב-10% בשנה, תוכל להרוויח כ-20% או 30% בשנה בהתאם למינוף שבחרת!

 

  1. עשירים יודעים להפוך משבר להזדמנות – רוב הציבור משקיע בזמן שהבורסה עולה לכותרות, בזמן שבתי ההשקעות מפרסמים את התשואה השנתית ומציגים רווח דו-ספרתי. כשהבורסה נמצאת בשיא זה הזמן הכי מסוכן להשקיע! הציבור משקיע בזמן שיש לו כסף ולא מתי שצריך להשקיע, לעומת העשירים שמשקיעים בזמן משברים. כשרוב הציבור מפחד ומוכר ניירות ערך, זה הזמן הטוב ביותר לקנות! העשירים יודעים לנצל הזדמנויות וקונים בזול!

לדוגמה: משבר הקורונה מייצר הזדמנות לכל המשקיעים בזמן כתיבת שורות אלה. רוב המדדים של מדינות מפותחות ירדו בכ-20% עד 40%, שזה המון! זה זמן מצוין לקנות קרנות סל של מדדים מובילים! זה זמן מעולה להכפיל ולשלש את התשואה של המדד. באמצעות מינוף, בטווח של 4-3 שנים ניתן בקלות להכפיל כל סכום! אל תרשה לעצמך להפסיד את ההזדמנות הזו

 

  1. עשירים מפזרים את ההשקעות שלהם – אחת הטעויות הנפוצות של משקיעים היא השקעה במניה אחת לתקופה קצרה, במטרה לעשות כסף מהיר. רוב הסיכויים שהשקעה כזו תגרור אותך להפסד כספי! אני ממליץ לך לבדוק את המניות הכי פופולריות במדד תל-אביב 35 לתקופה של 10 שנים, ולראות שחלק גדול מהמניות ירדו בעשרות אחוזים! השקעה במדדים מובילים ומינוף חכם לתקופה של 10 שנים עם תשואה שנתית ממוצעת של 20% תכפיל בקלות כל סכום פי 4. ניתן לראות הרחבה על הנושא במאמר ריבית דריבית איך סכום של 100,000 שקל מוכפל פי 2 כל 5 שנים.

 

  1. עשירים קיבלו חינוך פיננסי – רוב האנשים לא קיבלו חינוך פיננסי ולא לומדים על שוק ההון. רובם יבזבזו זמן יקר על גלישה ברשתות חברתיות או צפייה בסדרה חדשה, שלא תתרום לעתיד הפיננסי שלהם. הם יעבדו שנים במגוון עבודות ולא יגדילו ראש וילמדו לעומק על שוק ההון ועל האמצעים הפשוטים שיש כיום על מנת להכפיל ולשלש את החסכונות שלהם! עשירים קיבלו חינוך פיננסי מגיל צעיר ולמדו על עסקים, על שוק ההון ועל האפשרויות המגוונות שיש כיום להכפיל ולשלש את הכסף הנזיל שלהם.

 

לסיכום: חשוב לדעת: בכל השקעה יש סיכון, וכמו שאתה יכול להרוויח ולהכפיל את התשואה של המדד – אם תקנה כשהמדדים בשיא והם יֵרדו בכ-10% בשנה, ערך התיק שלך ירד בהתאם לסוג המינוף שבחרת! לכן, לפני שאתה קופץ למים ומשקיע, חובה ללמוד לשחות. כלומר, חייבים ללמוד מתי הכי נכון וכדאי להשקיע על מנת למקסם את סיכויי הרווח ולמזער את הסיכון להפסד.

צור קשר

לשיחת חינם הקלד מספרך