הטעויות הגדולות של משקיעים בבורסה

1.אני משקיע כשיש לי כסף ולא כשצריך באמת להשקיע! אל תיקח את זה אישית, את הבורסה ממש לא מעניין מתי למלי מחדרה יש כסף להשקיע. אם מלי משקיעה דווקא כשהבורסה בזמן שיא, היא נתונה בסיכון מאוד גבוה.

2.אני משקיע לטווח קצר – ימים או שבועות!  טעות חמורה מאוד! בטווח הקצר, הבורסה דומה לקזינו. אף אחד לא יודע מה יקרה מחר והבורסה מושפעת מכל כתבה בעיתון או ציוץ בטוויטר של טראמפ. בנוסף, המשקיע בטווח הקצר לרוב מפספס את גל העליות שמתרחשות בטווח הארוך, לכן מומלץ לאמץ השקעה לטווח של חודשים ואפילו שנים.

3.אני מקשיב לחבר או לדוד בעניין נייר ערך שאמור לעלות בקרוב! טעות חמורה! אף אחד לא יודע מה יהיה מחר עם הבורסה. לא החבר, לא הדוד, לא יועץ ההשקעות ולא הכתב הכלכלי של ערוץ 2. הנייר שהשקעתי בו יעלה אך ורק אם יהיה לו ביקוש, לכן אני משקיע בנייר ערך שרוב הציבור ישקיע בו בעתיד וכך ערכו יעלה כל הזמן.

4.אני קונה בכל הכסף שיש לי להשקעה מניה אחת  לא שמים את כל הביצים בסל אחד! מה יקרה אם מחר יגלו שהמנכ”ל בגד באשתו עם המזכירה וייאלץ להתפטר?! יש אלפי חברות מעולות שפשטו את הרגל בלי שום הסבר הגיוני! אתה לא רוצה לאבד את הכסף שלך! לכן צריך לפזר סיכונים ולהשקיע בכמה ניירות ערך יציבים של חברות גדולות ומצליחות לאורך שנים.

5.התאהבתי בנייר שקניתי לא משנה אם השקענו במניה או באיגרת חוב, חלק מהמשקיעים מתאהבים בתיק ההשקעות שלהם וכתוצאה מכך מתעלמים מתמרורי האזהרה של השוק, מה שיגרום להם להמתין עם הנייר עד שערכו ירד ויחזור למחירו המקורי. ייתכן שערך הנייר ימשיך לרדת ולעתים רחוקות הוא אפילו עלול להימחק! לכן חובה להשקיע מתוך ציות לכללים מוגדרים מראש.

6. משקיע לפי תחושת בטן  אתה חייב להבין שתחושת הבטן שלך לא מבטיחה שום דבר! הדבר היחיד שיגרום לנייר הערך לעלות הוא אם להרבה אנשים תהיה אותה “תחושת בטן” כמוך. חשוב לבד מה הסיכוי שזה באמת יקרה.

7.ניתוח טכני  ניתוח טכני של נייר ערך הוא כלי שיכול לעזור לי להבין אם המחיר של הנייר ריאלי. הוא לא יכול לנבא אם המחיר שלו כרגע הוא בשיא או בתחתית שלו. למשקיע יש נטייה לחשוב שאם הנייר היה שווה 100$ והוא ירד ל-50$, זה בדיוק הזמן לקנות. אז זהו שלא! המחיר אמנם יכול לעלות גם ל-200$, אך בה במידה הוא עלול לרדת ל-5$.

לסיכום: השקעה בבורסה לטווח הקצר או השקעה בנייר ערך אחד הן הימור מסוכן! אם תשקיע לטווח הארוך בניירות ערך יציבים, תוכל בקלות להרוויח כ-10% בשנה. עם קצת השקעה, כשתי דקות ביום, תוכל להגיע לכ-20% בשנה, שזה המון כסף! בטווח של 10 שנים, עם ממוצע של כ-20% בשנה (כלומר 15% נטו לאחר מס), אתה יכול להפוך 100,000 שקלים לסכום 400,000 שקלים פשוט מדהים! (ראה טבלה בעמוד ריבית דריבית המתארת תשואה שנתית של 15% נטו בכל שנה)

אם אתה יודע לעשות את זה, כל הכבוד לך. אתה תותח! אם לא, זה הזמן להתקשר למור קורן שילמד אותך את השיטה הכי בטוחה להרוויח כסף בבורסה בדרך הכי בטוחה – באמצעות השקעה במדדים שבטווח של שנים הם רק עולים!

 

 

צור קשר

לשיחת חינם הקלד מספרך

מרצה הקורס: מור קורן

מור קורן הוא בוגר מצטיין בעל תואר שני במדעי המחשב, כותב ומחבר ספרי לימוד לפסיכומטרי. בשנת 2006 החליט מור קורן לפתוח בית ספר לפסיכומטרי כשלנגד עיניו מטרה אחת: לבנות קורס הכנה לפסיכומטרי ברמה גבוהה, שבמסגרתו יוכל כל תלמיד להתקדם בקצב שלו ולקבל את כל הכלים שיעזרו לו להצליח בבחינה הפסיכומטרית…

למור קורן, מייסד ומנהל בית הספר, יש תואר MA בהצטיינות במדעי המחשב. הניסיון שלו בהוראה כולל יותר מ-20 שנה, שבהן לימד במוסדות אקדמיים, כמו אוניברסיטת בר-אילן ושנקר ובמכללת תל-אביב.

השקפתו של מור קורן: כל אחד יכול להגיע לעצמאות כלכלית – אל תתפשר על העתיד שלך!
קרא עוד