למי לא כדאי להשקיע בבורסה

1.סבלנות – אם אין לך סבלנות לחכות כמה חודשים, ורצוי כמה שנים, הבורסה היא לא המקום בשבילך! כבר הזכרנו כמה פעמים שבטווח הקצר אף אחד לא יודע מה יקרה וכי השקעה נכונה היא לטווח הארוך! ברור שהסבלנות משתלמת.

2.הפסד על הנייר  אם אתה לא מסוגל לראות שנייר הערך שקנית ירד ב-10% או ב-20%, אל תקנה מניות! הרי אם בחרת במניה טובה, ככל שערכה יורד כך שווה לך לקנות ממנה יותר וכך להרוויח בטווח הארוך הרבה יותר.

3.קונה בכל הכסף נייר אחד לא שמים את כל הביצים בסל אחד! דמיין שמחר החברה שהשקעת בה את כל כספך פשטה את הרגל. אתה מוכן להפסיד הכל? פזר סיכונים, השקע בכמה חברות גדולות וכך יקטן משמעותית הסיכון שלך.

4.קונה לפי רגש או תחושת בטן – טעות חמורה! תחושת הבטן שלך לא מבטיחה שום דבר! הבורסה תלויה במאות אלפי אנשים שקונים או מוכרים כל יום! התנתק מהרגש, עבוד לפי כללים שידועים לך מראש וכך תקבל החלטות שיביאו לתוצאות טובות.

5.מוכר במפולת בדוק את ההיסטוריה של הבורסות המובילות בעולם: מי שמשקיע בשיא המפולת בניירות יציבים, יכול להכפיל את כספו בטווח של שנה עד שנתיים. זה מדהים! אתה חייב להבין שאחת לעשור מתרחשת מפולת. זה הזמן לקחת סיכון ולהכפיל את הכסף שלך!

6.קונה לפי שמועות אם אתה מאמין לחבר שלך, לדוד או לכתב הכלכלי, אתה טועה בענק! הסיבה היחידה לעלייה של נייר ערך היא שעוד אלפי אנשים כמוך יחשבו ששווה לקנות אותו דווקא עכשיו. ברוב המקרים הסיכוי שזה מה שיקרה קלוש.

7.משקיע בכסף שאני צריך  חשוב להבין מתי יש לי אפשרות לקנות ניירות ערך בבורסה. אני לא יודע מתי אזדקק לכסף וארצה למכור את הנייר. ברגע שאני לחוץ על הכסף הדבר ישפיע עליי לקבל החלטות לא נכונות ולמכור בהפסד.

8.מקשיב למומחים אני ממליץ לך לראות את התוכנית “לילה כלכלי” ב-youtube, בעיקר את הפרקים האחרונים של סוף השנה החל משנת 2009 ועד 2017, ולבדוק את המלצות “המומחים” של ערוץ 10 לשעבר. ברוב המקרים ה”מומחים” טעו! אני אישית בזבזתי מאות שעות של צפייה. מיותר. חסוך את זה מעצמך!

9.אני משקיע בחברה מפורסמת  – הרבה שרלטנים יגידו לך לקנות את הנייר של אותה חברה כי הם קנו את הנייר לפניך! הם יעשו הכל כדי שתקנה את הנייר של אותה חברה –  החל מפרסום בעיתונות ועד המלצות של טוקבקיסטים. כדאי לך להתעלם ולהשקיע בחברות ותיקות שמרוויחות לאורך שנים.

10.מפחד לקחת סיכון – התעורר! הסיכון הכי גדול הוא לא לקחת סיכון! כשאתה לא עושה כלום עם הכסף שלך, הוא מאבד מהערך שלו על בסיס יומי! חשוב לבד מה היית יכול לקנות לפני עשר שנים עם חצי מיליון שקלים ומה יש לך היום. אל תהיה פראייר של הבנק שמקבל על הכסף שלו ריבית של כאחוז אחד בשנה! השקע בצורה שקולה ותן לכסף שלך לעבוד בשבילך!

לסיכום: אם אשקיע לפי כללים שהגדרתי מראש ולא לפי תחושת בטן, אוכל להרוויח המון כסף בבורסה! צריך הרבה סבלנות!!! אני לא מכיר עוד אופציה שבה ניתן להשקיע 100,000 שקלים ולהגיע ל -400,000 בטווח של כ-10 שנים, או להרוויח כ-15% ואף יותר כל שנה. אתה חייב ללמוד איך ניתן להכפיל כל סכום פי 4 כל 10 שנים באמצעות מדדי הבורסה מהשקעה של כ-2 דקות ביום. זה הרבה יותר פשוט ממה שאתה חושב!

 

צור קשר

לשיחת חינם הקלד מספרך

מרצה הקורס: מור קורן

מור קורן הוא בוגר מצטיין בעל תואר שני במדעי המחשב, כותב ומחבר ספרי לימוד לפסיכומטרי. בשנת 2006 החליט מור קורן לפתוח בית ספר לפסיכומטרי כשלנגד עיניו מטרה אחת: לבנות קורס הכנה לפסיכומטרי ברמה גבוהה, שבמסגרתו יוכל כל תלמיד להתקדם בקצב שלו ולקבל את כל הכלים שיעזרו לו להצליח בבחינה הפסיכומטרית…

למור קורן, מייסד ומנהל בית הספר, יש תואר MA בהצטיינות במדעי המחשב. הניסיון שלו בהוראה כולל יותר מ-20 שנה, שבהן לימד במוסדות אקדמיים, כמו אוניברסיטת בר-אילן ושנקר ובמכללת תל-אביב.

השקפתו של מור קורן: כל אחד יכול להגיע לעצמאות כלכלית – אל תתפשר על העתיד שלך!
קרא עוד