מתי כדאי להשקיע בבורסה

זו שאלת מיליון הדולר!!! הרי אם מישהו היה יודע בדיוק מה יקרה בשבוע הקרוב בבורסה, הוא היה הופך לאיש עשיר בתוך שבוע! התעורר! כבר אמרנו שאף אחד לא יודע מה יקרה בטווח הקצר, אבל בטווח הארוך ידוע שהבורסה של רוב המדינות המפותחות עולה בין 5% ל-10% בממוצע בכל שנה, וברגע שאני משקיע לתקופה של כמה שנים ולא מממש את הרווח, הערך של הכסף שלי עולה בעשרות אחוזים. לכן ברור שעדיף להשקיע בניירות ערך שלאורך זמן רק עולים והריבית דריבית תעשה פלאים לכסף שלנו!

למרות שלא ידוע מה יקרה בטווח הקצר, אני יודע שבטווח הרחוק מדדי הבורסה של מדינות מפותחות רק יעלו, בנוסף אם אחת לכמה חודשים אקנה ואמכור ניירות ערך, אני אוכל לעשות רווח ממוצע של כ-15% נטו (לאחר מס) בכל שנה, אם למדתי איך להכפיל את התשואה של המדד, שזה מטורף! 

אם אתה חושב שמרגע שקנית נייר ערך מסוים הוא יתחיל לעלות מיד, אתה טועה בגדול! גם אם זה קרה לך כמה פעמים, זה רק עניין של מזל! אם תשקיע במדדים מובילים באמצעות קרנות סל שערכם עולה בטווח של שנים, אתה תמיד תרוויח!

קרא בעיון את הכללים הבאים, הם יעזרו לך למקסם את הרווחים בתיק ההשקעות שלך!

  1. בממוצע, אחת לעשור מתרחשת קריסה בבורסה ויש ירידה של יותר מ-30%. אף על פי שזה עלול להלחיץ – לראות חלק גדול מההון שלך נמחק – לא צריך להיבהל. זה הזמן הטוב ביותר להשקיע ולקנות כמה שיותר ניירות ערך. ברור שהבורסה תעלה בחזרה, וברוב המקרים, לאחר שנה עד שנתיים, אתה תכפיל ואף תשלש את הכסף שלך! זה ממש כמו לזכות בלוטו! חשוב שאם בשיא הנפילה השקעת 350,000 שקלים – אתה יכול להגיע בקלות למיליון שקלים!
  2. בממוצע, אחת לשלוש-ארבע שנים יש ירידה של לפחות 20%. זה זמן מעולה לחזק את תיק ההשקעות ולקנות עוד ניירות ערך. ברור שהבורסה תעלה בחזרה, וברוב המקרים, לאחר חצי שנה עד שנה, אתה תרוויח כ-50%!
  3. כמעט בכל שנתיים מתרחשת ירידה אחת של לפחות 15%. זה זמן מצוין לחזק את תיק ההשקעות ולקנות עוד ניירות ערך. ברור שהבורסה תעלה בחזרה, וברוב המקרים, לאחר שלושה עד שישה חודשים, אתה תרוויח כ-30%!
  4. כמעט בכל שנה יש ירידה אחת לפחות של כ-10%. זה זמן טוב לחזק את תיק ההשקעות ולקנות עוד ניירות ערך. ברור שהבורסה תעלה בחזרה, וברוב המקרים, לאחר חודש עד שלושה חודשים, אתה תרוויח כ-20%!
  5. כמעט בכל שנה יש 6-3 ירידות של לפחות 5%. זה הזמן לחזק את תיק ההשקעות ולקנות עוד ניירות ערך. ברור שהבורסה תעלה בחזרה, וברוב המקרים, לאחר חודש-חודשיים, אתה תרוויח כ-13%!

חשוב להבין! ברוב המקרים לא משקיעים את כל הכסף בפעם אחת, כי ייתכן שבעוד כמה חודשים תהיה ירידה. אף אחד לא יודע מה יקרה בטווח הקצר! לכן כדאי להשקיע רק אחוז מסוים מתיק ההשקעות, וככל שהירידה בבורסה גדולה יותר, כך נגדיל את אחוז ההשקעה ובמקביל – נמתין יותר זמן עד שהבורסה תעלה.

 

ההמלצה של מור קורן – אחת לשנתיים אני קונה את הנייר של הבורסה שירדה בלפחות 15% בהיקף של 50% מגודל תיק ההשקעות שלי. אם הבורסה יורדת ב-5% נוספים, אני קונה בעוד 25% את אותם ניירות שהשקעתי בהם. אם הבורסה עולה ב-10%, אני מוכר את כל התיק ברווח של כ-25% וכך הלאה… ברור שאני לא ממתין שנתיים, כי אני משקיע בכל פעם בנייר אחר ולכן לפחות אחת לשנה אני קונה ניירות ערך ולאחר כמה חודשים – מוכר אותם.

 

ההמלצות שמוצעות כאן הן לגבי מדדים וקרנות סל שמור קורן מדבר עליהם בקורס בלבד! מור קורן אינו אחראי לשום השקעה מצד התלמיד או הקורא וכל השקעה היא על אחריות המשקיע בלבד!

צור קשר

לשיחת חינם הקלד מספרך

מרצה הקורס: מור קורן

מור קורן הוא בוגר מצטיין בעל תואר שני במדעי המחשב, כותב ומחבר ספרי לימוד לפסיכומטרי. בשנת 2006 החליט מור קורן לפתוח בית ספר לפסיכומטרי כשלנגד עיניו מטרה אחת: לבנות קורס הכנה לפסיכומטרי ברמה גבוהה, שבמסגרתו יוכל כל תלמיד להתקדם בקצב שלו ולקבל את כל הכלים שיעזרו לו להצליח בבחינה הפסיכומטרית…

למור קורן, מייסד ומנהל בית הספר, יש תואר MA בהצטיינות במדעי המחשב. הניסיון שלו בהוראה כולל יותר מ-20 שנה, שבהן לימד במוסדות אקדמיים, כמו אוניברסיטת בר-אילן ושנקר ובמכללת תל-אביב.

השקפתו של מור קורן: כל אחד יכול להגיע לעצמאות כלכלית – אל תתפשר על העתיד שלך!
קרא עוד