איך להצליח בחיים

כל אחד מאיתנו רוצה להצליח בחיים ולהגיע הכי רחוק שרק אפשר. כל אחד מאיתנו התייסר מתישהו בחייו בשאלה איך מצליחים, מה עוצר אותי בחיים מלהשיג את המטרות שלי ולחיות חיים נוחים וטובים יותר.

לא משנה בן כמה אתה או מה אתה עושה בחיים, לכולנו תשוקה משותפת – הרצון להצליח! לכל אחד יש הגדרה שונה להצלחה: בעיני אחד זה עושר, בעיני שני תהילה ושלישי מבקש לעצמו כוח והשפעה. להלן מספר גורמים שכדי להתפתח ולהצליח בחיים חובה עליך לסגל לעצמך.

מומחיות – הבסיס להצלחה הוא מומחיות בתחום כלשהו שמאפשר לך להרוויח הרבה כסף! כדי להיות מומחה בתחום כלשהו צריך לתרגל אותו במשך 70 אלף שעות, שהן 20 שעות שבועיות למשך 50 שבועות בשנה, כלומר כ-7 שנים! ביל גייטס תרגל מגיל 13 תִכנות מחשבים וצבר אלפי שעות תכנות. דבר זה נכון להרבה תחומים – כדי להגיע לשלמות אתה צריך לתרגל את הדבר שבו אתה רוצה להתמחות ולעסוק בו במשך שנים. יחד עם זאת, כל הזמן עליך לשאול את עצמך: איך אני יכול לעשות את אותו דבר בצורה טובה ויעילה יותר? כדי להצליח אתה צריך ללמוד דברים חדשים בלי הפסקה בתחום העיסוק שלך. מומלץ להשקיע כל יום כשעתיים למידה על נושאים שיקדמו אותך בתחום שלך. כדאי לזכור – אם אתה לא צומח, אתה נובל!

פתור בעיה – על מנת לקבל, אתה צריך להתרכז קודם כל בשאלה איזה ערך אתה יכול לספק ללקוח שלך. המצליחנים הגדולים סיפקו ערך אמיתי – ושינו את העולם! גוגל קמה במטרה לארגן את כלל המידע בכל העולם ולהפכו לנגיש לכולם.

הצב מטרות ויעדים – הצב לך מטרות ויעדים בני השגה לטווח קצר וארוך ולמד לעמוד בהם. בנוסף, כדאי לך לחשוב כל יום מה אתה צריך לעשות היום על מנת לקדם את עצמך. בכל פעם שתגיע ליעד, קח נשימה ארוכה כדי ליהנות מהרגע ואז אתגר את עצמך ביעד חדש, קצת יותר גבוה.

היה יוצא דופן – אתה חייב להגדיר לעצמך מה הופך אותך לייחודי, למה שהבוס או הלקוח יעדיפו אותך על פני המתחרים שלך. למד להיות אותנטי וייחודי ובדל את עצמך מהמתחרים שלך.

כוח המטרה – החיים הם עליות וירידות. אתה צריך שתהיה לך מטרה נעלה, כזו שתדחף אותך קדימה ותמלא אותך באנרגיות חיוביות כל יום מחדש! ככל שהמטרה שלך חזקה יותר, היא תביא לך כוחות נפשיים ואנרגיות גם בתקופות פחות טובות. קבע לעצמך מטרה שתגרום לך להתחייב לה ללא פשרות. אתה יכול לחשוב על המשפחה שלך, על ילדיך, על חברים וגם על עצמך! אל תאפשר לאף אחד לגרום לך להתפשר על העתיד שלך!

משמעת עצמית – אנשים מצליחנים הינם חרוצים, קמים מוקדם בבוקר, מגיעים למשרד ראשונים ולא מבזבזים זמן מיותר בגלישה באינטרנט וברשתות חברתיות – היה ממוקד מטרה! אם החלטת לכתוב ספר בקצב של שני עמודים בכל יום למשך שלושה חודשים, עמוד במשימה! למד לנהל את הזמן היקר שלך והפנם: זמן שווה כסף!

התלהבות – אתה חייב לאהוב את תחום העיסוק שלך ולהפגין התלהבות בקשר אליו. כמו ילד שרואה צעצוע חדש, מתפעל ומתרגש ממנו, כך אתה צריך להרגיש תשוקה והתמדה כל יום מחדש.

ביטחון עצמי – אתה צריך לעשות פעולות שיעצימו את הביטחון העצמי שלך! להזין את הגוף שלך באוכל בריא, לעשות ספורט, להקפיד להתלבש באופן ייצוגי, ללמוד דברים חדשים בתחום שלך. כל אלה ישפרו לך את ההרגשה הכללית ויעצימו את הביטחון העצמי שלך!

שיווק ומכירות – למד איך לשווק את עצמך בעבודה, בעסק ובזוגיות. למד להתחבר לאנשים והפוך כל פנייה שהגיעה לידיים שלך ללקוח נוסף! למד לטפל בהתנגדויות של כל לקוח והיה אדם בעל ערכים שאכפת לו מכל לקוח. הקפד לתת שירות מצוין וצור לעצמך דימוי מנצח!

הכנה בשלבים – חשוב להפנים שהדרך להצלחה רצופה מכשולים. לרוב אין קיצורי דרך! כמו שלא ניתן לקפוץ מכיתה א’ ל-ג’ (אלא אם כן אתה גאון והקפיצו אותך כיתה!), כך גם הדרך להצלחה בנויה ממספר שלבים שתהיה חייב לעבור. זכור, כולם מתחילים לעלות בסולם מהשלב הראשון. אני מחזיק לך אצבעות שתגיע לקצה הסולם כמה שיותר מהר ותהיה מספיק חזק להתמודד עם כל המכשולים בדרך.

פחד מכישלון – הרבה אנשים עשירים ובעלי עסקים נפלו ונכשלו כמה פעמים עד שהצליחו. אל תפחד ליפול. למד לעומק את התחום שאתה רוצה לעסוק בו. התייעץ עם בעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, וכמובן – עשה כל מה שאפשר על מנת למזער את הסיכוי שלך ליפול! אני בטוח שאתה יודע שכסף לא גדל על העצים ושעל כל טעות משלמים ביוקר!

לסיכום – בכולם קיים פחד מכישלון! קח את הפחד למקום חיובי והבהר לעצמך שאתה חייב להצליח! החדר לתודעה שלך שהמילה כישלון לא נמצאת בלקסיקון שלך והתחל לתרגל וליישם את כל הגורמים שיעזרו לך להצליח! השילוב בין תכנון מדויק, מוטיבציה, רצון אמיתי לעזור וקבלת החלטות נכונות לאורך זמן יעזור לך לממש את החלומות שלך!

צור קשר

לשיחת חינם הקלד מספרך