קבלת החלטות

אחד הדברים החשובים על מנת להצליח בחיים הוא לדעת לקבל החלטות. בעלי עסקים מצליחים ומנהלים בכירים יודעים לקבל החלטות קשות וחשובות בזמן קצר מאוד. רוב האנשים מתקשים לקבל החלטות פשוטות, קל וחומר החלטות גדולות שישפיעו על כל החיים שלהם. חלק גדול מהאוכלוסייה פשוט מדחיק ודוחה את קבלת ההחלטות. כדאי לזכור: ההחלטה הכי גרועה היא לא לקבל החלטה!

כל יום אנחנו מקבלים החלטות. החלטות פשוטות, כמו איפה נאכל את ארוחת הצהריים, האם נלך לעבודה ונרוויח כסף או שנלך לים ונעשה עוד יום כיף? האם נבזבז את הכסף שהרווחנו היום או שנחסוך אותו?

לעומתן, יש החלטות חשובות, כמו איזה מקצוע נלמד? האם נלמד לתואר אקדמי או שנסתפק בלימודי תעודה? האם נפתח עסק או שנהיה שכירים? האם נקנה דירה או נשכור חדר? האם להתחתן עם בן הזוג שלי?

אחת השאלות שאתה צריך לשאול את עצמך, על מנת לעזור לך לקבל החלטות מהר יותר ולהיות שלם עם עצמך, היא: האם ההחלטה שקיבלתי תביא אותי למקום שבו אני רוצה להיות בעוד 20 שנה, האם התוצאה של ההחלטה תתאים לי גם בעוד 20 שנה? זוהי שאלה שיכולה לעזור לך בהחלטות החשובות בחיים.

כאמור, אחת ההחלטות החשובות בחיים היא איזה מקצוע ללמוד. אם תגיד לעצמך, אני רוצה לראות את עצמי עובד במקצוע שבחרתי בעוד 20 שנה ואני שלם עם זה! מצוין. בהצלחה במקצוע שבחרת!

הרבה אנשים פשוט חיים את הרגע ודוחים את אחת ההחלטות הכי חשובות בחיים שלהם, החלטה שיכולה לשנות להם את העתיד!

הרבה אנשים דוחים את הלימודים ונזכרים בגיל 30 שצריך ללמוד. התעורר! פספסת את הרכבת! לכל דבר יש טיימינג בחיים. מי שאומר לך אף פעם לא מאוחר, בהרבה מקרים טועה ומטעה! אתה חייב לקבל החלטה איזה מקצוע ללמוד ומה תעשה ב-20 שנה הבאות כמה שיותר מהר, אם אתה רוצה באמת להצליח ובגדול! להתמחות בחלק גדול מהמקצועות לוקח כמה שנים טובות, ואם כל כמה שנים אתה מחליף מקצוע, אתה תמצא את עצמך כל פעם מתחיל עבודה חדשה וברוב המקרים תישאר בשכר ממוצע כי אתה לא מספיק מקצועי במה שבחרת. אם כל כמה שנים אתה מחליף מקצוע, לא תוכל להתמקצע בשום תחום והמשכורת שלך תהיה בהתאם. אם קשה לך לקבל החלטה ואתה לא שלם עם אף מקצוע, אל תקבל החלטה ואל תתפלא אם אתה מגרד את השכר הממוצע במשק ולא גומר את החודש!

הדבר דומה לגבר או אישה שכל פעם יוצאים עם בן זוג אחר וכל כמה חודשים מחליפים בן זוג, כי הם אף פעם לא שלמים עם מה שיש ומחפשים את האביר על הסוס הלבן! התעורר! אף אחד לא מושלם ואביר על סוס לבן יש רק באגדות. אם תסתכל תמיד על חצי הכוס הריקה, אתה תהיה אדם מתוסכל מאוד! לא מומלץ!

כדאי לך להסתכל תמיד על חצי הכוס המלאה. זה יעזור לך למצוא את המקצוע הנכון בשבילך, למצוא זוגיות וגם לקבל החלטות מהר יותר גם אם אתה לא שלם איתן ב-100%. אם תבין שבקבלת החלטות יש או כן או לא, ואם תשאל את עצמך האם ההחלטה שקיבלת תשרת את האינטרסים שלך בהווה וככל הנראה גם בעוד 20 שנה – זה יעזור לך לקבל החלטות חשובות בזמן קצר ובצורה הרבה יותר מדויקת ונכונה לך!

צור קשר

לשיחת חינם הקלד מספרך