תזרים מזומנים

תזרים מזומנים משמש לתכנון תקציב המאפשר לנהל עסק בצורה תקינה. ניהול תזרים נכון מאפשר לבעל העסק לדעת מראש כמה כסף הוא צריך להוציא בכל חודש על מנת לאפשר לעסק לעבוד בצורה תקינה. תכנון לקוי של תזרים מזומנים ומחסור בכסף נזיל עלולים להוביל חברה לפשיטת רגל.

ניהול נכון של תזרים מזומנים

תזרים מזומנים הוא למעשה חישוב של כמה כסף העסק שלי מכניס וכמה הוא מוציא במהלך תקופה מוגדרת. מומלץ לתכנן תזרים חודשי, תזרים רבעוני ותזרים שנתי. המזומן מאפשר לעסק שלי להתנהל בצורה תקינה ולשלם בזמן את התשלומים השוטפים.

חשוב להבין, גם עסק רווחי עלול לקרוס, אם לאורך זמן תזרים המזומנים שלו שלילי. הגבייה בפועל היא זו שמשפיעה על תזרים המזומנים.

יש הרבה עסקים שנותנים שירות ומקבלים את התשלום בשוטף + 60 או שוטף + 90. כלומר, יש פער בין מועד המכירה למועד הגבייה בפועל. בנוסף, קורה שלקוח לא משלם על מכירה או שירות שקיבל, כי הוא נקלע למצב של חדלות פירעון ואינו יכול לפרוע את חובו. לכן מומלץ לכל עסק להקפיד על יתרת זכות בחשבון הבנק בגובה כשלושה חודשי פעילות לפחות, שבהם העסק יכול להמשיך לתפקד בצורה תקינה ללא הכנסות כלל. לעסק חדש מומלץ להקפיד על יתרת זכות המאפשרת פעילות תקינה לפחות שנה קדימה.

חשוב לדעת, לכל עסק תזרים מזומנים משלו התלוי במספר העובדים, במוצר או בשירות שהוא מספק ובעלויות השוטפות שלו, לכן מומלץ להתייעץ עם מומחה בתחום.

צור קשר

לשיחת חינם הקלד מספרך

מרצה הקורס: מור קורן

מור קורן הוא בוגר מצטיין בעל תואר שני במדעי המחשב, כותב ומחבר ספרי לימוד לפסיכומטרי. בשנת 2006 החליט מור קורן לפתוח בית ספר לפסיכומטרי כשלנגד עיניו מטרה אחת: לבנות קורס הכנה לפסיכומטרי ברמה גבוהה, שבמסגרתו יוכל כל תלמיד להתקדם בקצב שלו ולקבל את כל הכלים שיעזרו לו להצליח בבחינה הפסיכומטרית…

למור קורן, מייסד ומנהל בית הספר, יש תואר MA בהצטיינות במדעי המחשב. הניסיון שלו בהוראה כולל יותר מ-20 שנה, שבהן לימד במוסדות אקדמיים, כמו אוניברסיטת בר-אילן ושנקר ובמכללת תל-אביב.

השקפתו של מור קורן: כל אחד יכול להגיע לעצמאות כלכלית – אל תתפשר על העתיד שלך!
קרא עוד