מחשבה יוצרת מציאות

האם מחשבה שאנו חושבים יכולה להפוך למציאות? כמה פעמים אמרו לך: “תחשוב חיובי יהיה חיובי”. במילים הכל נראה פשוט, בפועל, זה קצת יותר קשה לביצוע. איך יוצרים מחשבות חיוביות שיסללו לנו עתיד טוב יותר, מה הקשר בין המחשבות שאנו חושבים בתת-מודע למה שקורה במציאות? ואיך המחשבות שלנו משפיעות על העתיד שלנו?

החלק החשוב שרוב האנשים לא מבינים הוא שכל מחשבה שאנו חושבים וכל מילה שאנו אומרים יוצרות את המציאות שלנו. והכל נצרב בתת-מודע. מחשבות ואנרגיות שאנו קמים איתן בבוקר אנו משדרים לסביבה ומה שאנו משדרים, אנו מקבלים בחזרה. ברגע שנבין שכל מחשבה חיובית שגורמת לנו לעשות משהו טוב מקדמת אותנו ואת הסביבה, אנו, במו ידינו, “מציירים את העתיד שלנו” וכך יוצרים לעצמנו ולסביבה שלנו חיים מוצלחים יותר.

מחשבה שמניעה לפעולה

חשוב להבדיל בין מחשבות חיוביות שמניעות אותנו לפעולה ובין מחשבות שליליות שיגרמו לנו לסטות מהמסלול שיביא אותנו למטרה שאליה אנו רוצים להגיע. לדוגמה: אני חושב ללכת ללמוד לתואר אקדמי. המחשבה יכולה להניע אותי להירשם ללימודים וללמוד תואר, אם אני אחשוב שהתואר יעזור לי להצליח בחיים. זו מחשבה חיובית במהותה. לעומת זאת, אם אחשוב בצורה שלילית, שהתואר הוא בזבוז של שלוש שנים מהחיים שלי, שיש הרבה אקדמאים מובטלים שלא עושים כלום עם התואר – ככל הנראה המחשבה תגרום לי לוותר על הלימודים. מחשבה יכולה ליצור מציאות, אם נוציא אותה לפועל במתכוון.

איך המחשבות יעזרו לי ליצור מציאות

ברגע שתפנים שרק אתה יכול ליצור את השינוי בחיים שלך ותהיה מודע לכך שהמחשבות והמעשים שאתה עושה הם תוצאה ישירה של המחשבות שבתת-המודע שלך, תוכל לכוון את עצמך למחשבות חיוביות שיעזרו לך לייצר לעצמך עתיד טוב יותר. הבעיה היא שרוב האנשים רק חושבים מחשבות ולא מיישמים. עובדה, כולם רוצים להיות עשירים, אבל בפועל רק כ-2% מהציבור הם אנשים עשירים. אם נחקור לעומק את סוג המחשבות של אנשים עשירים, נראה שהם יודעים איך להפוך את המחשבות למציאות.

איך ליצור מחשבות חיוביות

על מנת ליצור מחשבות חיוביות, אנו צריכים לשאול את עצמנו בכל מחשבה האם המחשבה הזו תקדם אותי? האם המחשבה תביא אותי למקום טוב יותר אם אלך אחריה? אני צריך ללמוד לשלוט במחשבות וביצרים שלי ולהפוך מחשבות שליליות לחיוביות. לדוגמה: בן הזוג שלך הגיע מאוחר מהעבודה. אתה יכול לשאול אותו בחיוך “איך היה בעבודה”, “איך עבר עליך היום”,”איזה כיף לראות אותך” ואתה יכול לשאול בכעס “למה איחרת”, “איפה היית”,”נמאס לי שרק העבודה חשובה לך”. אני מבטיח לך שהתשובה תהיה בהתאם לשאלה ולטון הדיבור. התחל לאמן את עצמך לחשוב חיובי. זה מתחיל ממחשבות פשוטות, שאתה חושב ביום-יום, ועד למחשבות מרחיקות לכת, שיכולות לשנות את העולם.

מחשבות חיוביות

כשאתה קם בבוקר ומביט במראה, אמור לעצמך באופן חיובי: איזה כיף שקמתי הבוקר, אני בריא ושלם, אני נראה טוב, כיף לי לעשות את מה שאני עושה כל יום – אם תגיד את זה לעצמך ותאמין במה שאתה אומר, זה ימלא אותך בהמון אנרגיות. יש בזה עוצמה אדירה! אתה תקרין את האנרגיות לסביבה שלך וכך תמגנט אליך אנשים שירצו להיות בסביבתך. אין לך מושג כמה זה יקדם אותך בעבודה שלך, בחיים ואפילו בזוגיות! כל מחשבה או מילה חיובית שאתה משדר החוצה, הסביבה תמצא דרך להחזיר לך באותו מטבע.

מחשבות שליליות

הרבה אנשים מתחילים את היום במחשבות שליליות. קמים בבוקר וצועקים על בן הזוג, הולכים לעבודה שלא אוהבים, אומרים שלום בצביעות לאנשים בעבודה. אני אישית ממליץ לך להתרחק מאנשים שמסתכלים תמיד על חצי כוס הריקה. הם אף פעם לא יהיו מאושרים באמת ומחשבות על דברים שליליים יכולים לגרום להם לקרות במציאות. לדוגמה: אם אחשוב שאני לא מוצלח ואני מפחד להיכשל בבחינה, יש סיכוי גבוה שהמחשבה תהפוך למציאות.

מחקר שנערך באוניברסיטת הרווארד

מחשבות יוצרות מציאות – חוקרים מאוניברסיטת הרווארד השוו בין קבוצת אנשים שסובלים מחרדה חברתית לקבוצת אנשים נורמטיביים (ללא הפרעות נפשיות) ומצאו כי אנשים בעלי חרדה חברתית חושבים שהמחשבות שלהם שליליות ומסוכנות יותר משל שאר האנשים. בנוסף, אנשים שמתמודדים עם הפרעות טורדניות כפייתיות דיווחו שכאשר הם מאמינים שאירוע שלילי יקרה,    ). הסבירות שאותו אירוע אכן יתממש גדלה (הפרעה טורדנית כפייתית =

מחקר שנערך באוניברסיטת ייל

מחשבות יוצרות מציאות – חוקרים מאוניברסיטת ייל מצאו כי מחשבות חיוביות של אנשים מבוגרים, שלא מאפשרים לגיל הביולוגי שלהם להשפיע על מצב רוחם ועל בריאותם, יעזרו להם להאריך את תוחלת החיים ביותר משבע שנים – שווה להיות שמח! לעומת זאת, לאורח חיים שמתנהל על פי הסטריאוטיפ השלילי של הזקנה יש השפעה שעלולה לקצר את החיים בכמה שנים.

לסיכום: כל מה שקורה לך בחיים הוא תוצאה של אמונות ומחשבות. ככל שתתמיד במחשבות חיוביות שיובילו למעשים שיעזרו לסביבה, מהר מאוד זה יחזור אליך ויעזור לך ליישם איך להצליח בחיים. יצירת מחשבות חיוביות לאורך זמן תשנה לך את העתיד. למד להציב מטרות ולהגשים אותן, הפוך את המחשבות למציאות. ברגע שתתמיד – הן יתגשמו. כדאי שתפנים: מחשבות חיוביות ומעשים יוצרים מציאות, מחשבות ללא פעולה לא יובילו אותך לשום מקום.

צור קשר

לשיחת חינם הקלד מספרך